Biało-czarny

Klasyczne połączenie. Zawsze na czasie. Ale uwaga: nigdy takie samo! Zmienia wcielenia, tak jak moda.
/ 09.10.2006 14:06
cb1.jpgZmienia wcielenia, tak jak moda. Zmienia dodatki. Teraz jest eklektycznie. I na luzie. Z nutą romantyzmu lub domieszką stylu pop albo glamour.

Biel i czerń w rozkosznym wydaniu glamour. Eklektyczne meble z końca XIX wieku w czerni na tle ścian w bieli. I luksusowe dodatki: szkło w różnych odcieniach błękitu, porcelana dekorowana w motywy orientalne i roślinne. Koniecznie kwiaty, lilie lub storczyki.

Stół i krzesło z bazaru na Kole pomalowane czarną farbą olejną; blat stołu wykończony czarnym szkłem. Wazon „Salong”, niebieski, z ręcznie formowanego szkła, wys. 20 cm, 19,90 zł, Ikea. Wazon kryształowy 130 zł, Antik Bazar. Perfumy Fracas 350 zł, Gali Lu. Czarna szklanka 64 zł; miseczka w niebieskie wzory 119 zł; świecznik „Jeż morski” 560 zł; kieliszek do martini 64 zł; szklanka jasnoniebieska 32 zł; miseczka szklana jasnoniebieska 55 zł; talerzyki deserowe (różowy i błękitny) 79 zł/szt., Szmidt & Szmidt. Talerze, proj. Jasper Conran, duży 280 zł, mały 180 zł, Wedgwood

Romantyczny naturalizm. Mobil-motyl, kwiaty na zasłonie i tapecie, kwiaty – dywan, pieniek jako stołek... Wszystko nawiązuje do świata flory i fauny. Biel i czerń plus żywe barwy podstawowe.

Eklektyczna kanapa, oczywiście biała, zestawiona z przedmiotami w stylu pop. Przeskalowana lampa z abażurem
z zabawnym logo firmy TATI, producenta wyposażenia pokoi dziecięcych. Tym razem dla dużych dzieci.
I stolik w sylwetki rozbawionych ludzi. Lekko i dowcipnie.

Maria Tyniec
Stylizacja Anna Tyślerowicz