sprzątanie, dom, sposoby na sprzątanie fot. Adobe Stock

Urządzenia i gadżety, które ułatwiają sprzątanie

Odkurzanie, mycie okien czy szorowanie kuchenki to dla ciebie przykre obowiązki? Oto zestaw kilku przyrządów i gadżetów, które sprawią, że zmienisz swój sposób myślenia o porządkach domowych i zaoszczędzisz!
Małgorzata Czyż / 06.11.2018 12:46
sprzątanie, dom, sposoby na sprzątanie fot. Adobe Stock
Sprzątanie to czynność, która pochłania ogromną ilość czasu i energii. Zapewne, po maratonie ze szczotką jesteś po prostu wykończona... Czy wiesz, że większość codziennych czynności można wykonać w krótszym czasie i przy mniejszym wysiłku? Udowodnimy ci, że tak! Poznaj 5 przydanych urządzeń i gadżetów, dzięki którym sprzątanie stanie się zdecydowanie mniej absorbujące!
 

1. Ekstremalnie szybkie odkurzanie

Jednym z najlepszych wynalazków ostatnich lat jest odkurzacz, który łączy w sobie cechy tradycyjnego sprzętu z innowacyjnymi funkcjami, pozwalającymi na efektywniejsze sprzątanie. Urządzenie w trosce o komfort i wygodę użytkowników, zostało skonstruowane tak, aby ułatwić im dotarcie do wszystkich, nawet trudno dostępnych miejsc.
 
 
Odkurzacz Electrolux Pure F9 idealnie wpisuje się w definicję urządzenia przyszłości. Posiada funkcję automatycznej regulacji mocy, która  dostosowuje się do rodzaju odkurzanej powierzchni. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi, jest bardziej wydajny  - na jednym ładowaniu akumulatora  jest w stanie idealne wysprzątać całe mieszkania o powierzchni nawet 180 m2. Dodatkowo, specjalna konstrukcja umożliwia postawienie go w każdym miejscu i wstrzymanie pracy w dowolnym momencie. Sprzątnie z przerwą na kawę? Tak, to możliwe! :)
 

2. Akcesoria, które pokocha każdy „Manager Domu”

Używanie produktów przeznaczonych do czyszczenia konkretnych powierzchni i miejsc sprawia, że uzyskujemy lepsze i szybsze efekty sprzątania. Małe, profilowane szczotki do żaluzji, "puszki" do kurzu z tworzywa, które nie pozwala na osypywanie czy mini-czyściki do szkła, to niedrogie akcesoria, które z pewnością ułatwią wam życie! 


3. Prosty sposób na wyczyszczenie kuchenki

Czyszczenie kuchenki to coś, czego wielu z nas po prostu nie znosi. Zwłaszcza, wtedy, kiedy akurat wykipi nam mleko czy zupa...
Świetnym rozwiązaniem dla osób walczących z nieustannie zabrudzoną kuchenką są ogniodporne nakładki na kuchenkę. Po skończonym gotowaniu wystarczy tylko zdjąć osłonę i umyć ją w zmywarce lub pod bieżącą wodą.
 


 

4. Ekspresowa segregacja śmieci

Segregowanie śmieci zajmuje ci zbyt dużo czasu? Doskonale się u ciebie kosz obrotowy z kilkoma pojemnikami! Taki gadżet ułatwia umieszczenie odpadków w odpowiednim pojemniku, a zajmuje tyle miejsca, co standardowy kosz. Dzięki niemu, znacznie skrócisz czas potrzebny na segregację i zaoszczędzisz przestrzeń w swojej kuchni!
 

5. Lśniące okna w kilka chwil

Wielokrotnie, szczególnie w okresie przedświątecznym marzyłaś o tym, aby okna umyły się same? Wygląda na to, że mamy rozwiązanie dla twojego problemu! Powstał bowiem robot do mycia okien! Wystarczy przymocować go do szyby, uruchomić, spocząć w wygodnym fotelu i patrzeć, jak urządzenie wyręcza cię w trudnej walce z zaciekami i smugami. Prawda, że proste? :)
 
 
 
Materiał powstał przy współpracy z marką Electrolux.