iRobot fot. Serwis prasowy

iRobot

To urządzenie posprząta za nas!
Joanna Szczepaniak / 24.02.2014 14:03
iRobot fot. Serwis prasowy
Gdyby tak mieć w swoim domu sprzęt AGD, który sprząta za nas... Jeszcze kiedyś takie marzenia musiały pozostać w kwestii marzeń. Teraz marzenia moga stać się rzeczywistością! Technologia idzie do przodu w bardzo szybkim tempie. W dziedzinie sprzętów AGD cały czas pojawiają się nowości, których celem jest odciążenie człowieka. Jednym z takich pomocników jest mopujący i sprzątający iRobot.

Co potrafią takie iRoboty?

  • Skutecznie czyszczą wszelkiego rodzaju podłogi twarde (terakota, drewno, laminat itp.) omijając powierzchnie z materiału (wykładziny, dywany itp.).
  • Używają Kostki Nawigacyjnej NorthStar, dzięki której mapują pomieszczenie zapewniając efektywne sprzątanie całej jego powierzchni.
  • Omijają dywany oraz wykrywają uskoki i schody, dzięki czemu z nich nie spadają.
  • Mopują na mokro lub sucho przy użyciu ściereczek jedno- lub wielokrotnego użytku.
  • W razie konieczności przerwania pracy, robot wznowi sprzątanie w tym samym miejscu.
  • Pracują w dwóch trybach:
Tryb zamiatania (praca na sucho) - robot przeciera podłogę wzdłuż prostych, równolegle sąsiadujących ze sobą linii używając suchej ścierki, która efektywnie zbiera włosy, kurz 
i inne zabrudzenia.

Tryb mopowania (praca na mokro) - używając wilgotnej ściereczki, robot porusza się w krótkich sekwencjach. Kreśląc „jodełkę” jedzie w jedną stronę, cofa się nieznacznie, aby wykonać ruch w drugą stronę. Braava powtarza ten ruch na ścieżce przebiegającej wzdłuż prostych, równoległych ze sobą linii.