Dewocjonalia XXI wieku

Odtwarzacz MP3 w kształcie krzyża, foremka do ciasta Jezus, pojemnik na drugie śniadanie z ostatnią wieczerzą? Zapraszamy do sklepu ze współczesnymi dewocjonaliami.
/ 24.02.2011 07:35

Odtwarzacz MP3 w kształcie krzyża, foremka do ciasta Jezus, pojemnik na drugie śniadanie z ostatnią wieczerzą? Zapraszamy do sklepu ze współczesnymi dewocjonaliami.

Dział I : Droga krzyżowa

Wykorzystywanie w modzie symboli religijnych bulwersuje opinię publiczną. Ale jak widać nie jest jednak rzadkością. Torebka projektu Jasona Salsteina wykonana ze skóry węża wywołuje wiele kontrowersji, podobnie jak odtwarzacz MP3 noszony na szyi, zamiast medalika.

A co powiecie o  wodzie perfumowanej Vivienne Westwood "Boudoir" o kształcie zbliżonym do monstrancji? Szczytem głupoty wydają się jednak szczotki do czyszczenia obuwia w kształcie krzyża oraz foremki do ciasta nawiązujące do ukrzyżowanego Chrystusa.

 

Dział II: Dodatki

Kiczowaty kolczyk w pępku z wizerunkiem Jezusa woła o pomstę do nieba. Podobne zniesmaczenie budzi zestaw kosmetyków "Wyglądaj dobrze dla Jezusa", w której skład wchodzi lusterko i kosmetyczka. Śniadanie w towarzystwie 12 apostołów wydaje się całkiem dowcipne, nie można powiedzieć jednak tego samego o obszernej torbie na zakupy.

 

Dział III: Moda sakralna

Za sprawą filmu "Zakonnica w przebraniu" z Whoopi Goldberg strój zakonnicy przestał budzić zaskoczenie. Trudno jednak odnieść się tak samo do bawełnianych stringów z wizerunkiem dzieciątka Jezus.

Deklaracja "Jezus jest moim kochankiem" również wprawia w konsternację.

 

Dział VI: Wszystko do domu

Mamy namacalny dowód na to, że Jezus towarzyszy nam o każdej porze dnia. Budzisz się rano, włączasz lampkę nocną z wizerunkiem zbawiciela. Wchodząc pod prysznic wieszasz ręcznik na wieszaku, następnie spoglądasz w lustro - z całą pewnością wyglądasz o niebo lepiej. Jeszcze tylko łyk gorącej kawy z kubka i chrupiąca grzanka.

 

Dział V: Zabawki dla dzieci

W tym miejscu również nie mogło zabraknąć żartobliwego podejsćia do tematu religii. Szczególnie widać to na przykładzie gry w ubieranki dla dzieci, które proponują prześmiewcze stroje.

Pamięć USB w kształcie Matki Boskiej oraz Jezus astronauta to idealny prezent dla ateisty.

fot. blueq.com, fronda, showlifestyle

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (13)
/11.08.2011 10:03
kiedyś gdzieś we francji widziałam obraz czarnoskórej Maryi z kolczykiem w nosie, zrobiłam zdjęcie i pokazałam księdzu w polsce, a on na to: "Eee tam, co tam taki kolczyk w nosie, w każdym katolickim kościele wiszą obrazy Panny z dzieckiem..." można by rzec podobnie - co tam takie pseudoreligijne gadżety, Jezus jakby przyszedł teraz na ziemię to pewnie częściej niż w kościele przesiadywałby w pubach i domach publicznych... i tam nauczał... a na śmierć pewnie by Go wysłał niejeden wierny katolik...
/11.08.2011 09:38
Ale Ten Jezus co biega z dzieciakami albo gra (chyba) w rugby jest genialny, dużo lepszy niż niejedna monumentalna figurka ;). Aż mi filipiany na myśl przychodzą: "Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się! Niech będzie znana wszystkim ludziom wasza wyrozumiała łagodność: PAN JEST BLISKO!"
/31.03.2011 20:34
Nie wiem, co na celu miał autor artykułu umieszczając te produkty w temacie "Pomysły i inspiracje". Ten artykuł zainspirował mnie, ale do zmiany portalu z pomysłami na inny. Te "dewocjonalia" to jawne naśmiewanie się z wiary w Chrystusa, a także oznaka braku gustu. Dziękuję.
POKAŻ KOMENTARZE (10)