4 gadżety do ochłodzenia temperatury w mieszkaniu

Upał potrafi dać się we znaki. Jak sprawić, by w czasie gorącego lata mieszkanie stało się chłodnym azylem?
Kiedy nadchodzi czas upałów z pewnością warto znać broń przed wysoką temperaturą i dusznym powietrzem. Kiedyś w domach stały jedynie wiatraki, teraz możemy sobie postawić nawet przenośną klimatyzację.

Jak ochłodzić mieszkanie latem?

Najwięcej promieni słonecznych wpada przez okna wychodzące na południe, południowy wschód oraz południowy zachód. Jak się przed nimi bronić? Najprostsze sposoby to grube zasłony, opuszczone w ciągu dnia żaluzje i przede wszystkim zamknięte okna – powinno się je otwierać dopiero wieczorem, po godzinie 20.

Można też osłonić szyby foliami antysłonecznymi, które obniżają temperaturę w pomieszczeniu o 10-15°C w stosunku do panującej na zewnątrz (cena od 40 zł za m kw.). W sklepach znjdziemy również elektryczne markizy, które bronią nas skutecznie przed słońcem. Ten i kilka innych pomysłów na ochłodę, prezentujemy w naszej galerii. Wybierz najlepszą metodę dla siebie!

napisane na podstawie artykułu Małgorzaty Świgoń/Poradnik Domowy
 

Zobacz 4 urządzenia do ochłodzenia mieszkania latem

Więcej:


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 lata temu
Temperaturę można obniżyć a nie ochłodzić - jest to wielkość fizyczna wyrażana w stopniach, jak sobie wyobraża autor/autorka np. ochłodzenie temperatury z 30 na 25 stopni? Brzmi to koszmarnie. Ochłodzić można powietrze. Nie kaleczmy naszego języka.