co można drogo sprzedać, jakie rzeczy w domu są wartościowe, co może być warte dużo pieniędzy fot. Fotolia

Co można drogo sprzedać - 6 zaskakujących rzeczy

Może masz je w domu?
Weronika Kwaśniak / 13.04.2016 10:54
co można drogo sprzedać, jakie rzeczy w domu są wartościowe, co może być warte dużo pieniędzy fot. Fotolia

Potrzebujesz zastrzyku gotówki? Nie musisz posiadać dzieł sztuki ukrytych w piwnicy, aby ci się to udało. Czasem niepozorne i teoretycznie bezwartościowe przedmioty, mogą zostać sprzedane za co najmniej kilkaset złotych. Jeszcze się zdziwisz! Lepiej dobrze przejrzeć najdalsze zakamarki strychu i nie wyrzucać wszystkiego po kolei! Co można drogo sprzedać? Oto nasza top lista!

1. Nagrania muzyczne

Zwłaszcza na płytach winylowych! Nawet w erze plików mp3 i YouTube'a, za winyle sprzed kilkudziesięciu lat można zgarnąć sporą sumę pieniędzy. Dla ciebie mogą być bezużyteczne, ale niektórzy są w stanie wydać na nie niebagatelne kwoty!

2. Stare lub zagraniczne monety

I oczywiście banknoty. Niektóre z nich są całkowicie bezwartościowe, ale czasem naprawdę mogą trafić się perełki... Warto wybrać się do numizmatyka!

3. Stare książki

Wśród wydań sprzed lat mogą trafić się tzw. białe kruki, warte na aukcjach internetowych kilkaset złotych. Wartościowe mogą być jednak nie tylko egzemplarze sprzed wielu lat, ale również te wycofane z nakładu. Kilka lat temu głośnym echem odbiła się historia "Nocnika" Andrzeja Żuławskiego, którego sprzedaż została zablokowana. Szczęśliwcy, którzy zdążyli zakupić tę pozycję, mogli ją później sprzedać za zawrotną sumę!
Nawet jeśli nie przewidujesz, że niepotrzebna książka może być warta fortunę, warto zanieść ją do antykwariatu i sprzedać choćby za kilka złotych.

4. Stare czasopisma

W erze powszechnego dostępu do informacji w internecie, coraz więcej z nas decyduje się na lekturę e-wydań popularnych czasopism. Jeszcze kilka lat temu było jednak inaczej. O ile z większością gazet możesz udać się co najwyżej do skupu makulatury, jednak niektóre wydania po latach okazują się naprawdę wyjątkowe... Gazety wydawane w czasie wojny, stare edycje Playboya lub egzemplarze tzw. drugiego obiegu - to wszystko osiąga na aukcjach dużą wartość!

5. Furby

Są przedmioty, które najpierw wychodzą z mody, a potem do niej wracają... Przykład? Kultowa zabawka Furby! Marzyły o niej dzieci w latach 90-tych, a kilka sezonów temu triumfalnie powróciła do łask najmłodszych. Pierwowzory sprzed kilkunastu (albo kilkudziesięciu) lat można teraz sprzedać za kilkaset dolarów!

6. Działający sprzęt elektroniczny

O ile w dzisiejszych czasach sprzęt elektroniczny nie "żyje" specjalnie długo, o tyle w latach 90-tych pierwsze komórki były praktycznie niezniszczalne. Ty prawdopodobnie nie potrafisz się już rozstać ze swoim dotykowym smartfonem, ale Nokia 3310 lub inny tego typu sprzęt może znaleźć wielu nabywców!

Zobacz więcej przydatnych porad:

Przedmioty, które potęgują zmęczenie
Czy buty wolno prać w pralce?
Co musisz wyrzucić ze swojego domu?
Jak wyczyścić zamszowe buty?