Meble kuchenne BRW - ciekawe i przydatne rozwiązania problemu przechowywania

Im bardziej funkcjonalne szafki, tym łatwiej zadbać o porządek. Oto rozwiązania proponowane w meblach kuchennych BRW
Barbara Lasota / 27.06.2018 23:41

Wśród mebli kuchennych dominują tradycyjne szafki z półkami. Często się sprawdzają, ale nie zawsze. Bywa, że dużo wygodniejsze są szuflady. Łatwiej do nich zapakować produkty i akcesoria i wyjąć z nich zawartość. Można cały ciąg dolnych szafek szafek kuchennych zamienić na głębokie szuflady. W meblach kuchennych BRW (Black Red White) stosuje się takie rozwiązanie. Wnętrze mebli kuchennych wyposaża się także w inne udogodnienia zwiększające ich funkcjonalność. Warto je poznać i zdecydować o wyposażeniu szafek przed ich zakupem.

Dopasuj meble kuchenne do potrzeb

Oszacuj ile średnio przechowujesz produktów spożywczych, napojów, ile masz garnków, zastawy, drobnych akcesoriów. Oceń, czy gotujesz często i skomplikowane potrawy, wymagające wyjęcia z szafek wielu naczyń i “pomocników” czy raczej rzadko przygotowujesz posiłki. Dzięki temu łatwiej zdecydujesz, ile potrzebujesz miejsca do przechowywania i jakie szafki kuchenne (jak wyposażone) umieścić jak najbliżej tego miejsca w kuchni, gdzie przygotowujesz posiłki.

Pomocne wkłady i organizery

Porządek w szafkach wcale nie tak łatwo utrzymać. Ale pomagają w tym wkłady i organizery. Pozwalają podzielić wnętrza szuflad i posegregować różne gadżety. Przydatne są także uchwyty zapobiegające rozbiciu talerzy czy kubków.

Szuflady inne niż standardowe

Te standardowe są na ogół płytkie i montowane w wąskich szafkach: szerokości 30 cm, 40 cm, 50 cm i najwyżej 60 cm. Ale np. w meblach kuchennych BRW (Black Red White) producent oferuje również głębokie szuflady, w tym także w szafkach szerokich. Takie szuflady pozwalają lepiej spożytkować miejsce w szafkach. Szczególnie dobrym rozwiązaniem są szuflady z tzw. pełnym wysuwem. Mamy pełny dostęp do produktów, znajdujących się w każdym zakamarku.

Nie zapomnij o śmieciach

Zazwyczaj montowany jest kosz na odpady w szafce zlewozmywakowej. Ale, odkąd segregacja śmieci jest obowiązkowa, jeden kosz nie wystarcza. Dlatego, w meblach kuchennych BRW możliwe jest wyposażenie jednej głębokiej szuflady w nowoczesny system segregacji śmieci, czyli tzw. sortowniki. Dzięki temu pojemniki na odpady nie szpecą kuchni.

Przeczytaj także:
Inspirujące pomysły na tanie meble kuchenne
To powinnaś wiedzieć na temat blatów kuchennych, zanim kupisz

 

Redakcja poleca

REKLAMA