Jaką wybrać choinkę fot. Fotolia

Jaką wybrać choinkę

Choinka powinna być dopasowana do wielkości pomieszczenia oraz naszych warunków domowych.
Joanna Szczepaniak / 12.12.2013 10:59
Jaką wybrać choinkę fot. Fotolia

W dużej ilości przypadków to wielkość pomieszczenia powinna decydować o tym, w jakiej formie mamy postawić choinkę. Musimy podjąć decyzję, czy będzie to wielkie drzewo, czy może małe w doniczce, a może tylko większy stroik? Musimy też zwracać uwagę również na takie rzeczy jak dostęp do choinki przez małe dziecko albo ciekawskiego kota.

Duże drzewo

Gdy w domu są już większe dzieci, nic nie sprawi im większej pzyjemności jak choinkowe drzewko, które jest pod sam sufit! Ubierzcie je wspólnie, np. we własnoręcznie przygotowane bałwanki. Ozdoby można wyciąć z filcu lub grubszego kartonu. Jeśli postawimy na żywe drzewko - zafundujemy sobie przepiękny leśny zapach w całym domu!

W ogrodzie

Właściciele domów mogą drzewko wystawić na zewnątrz, o ile posiadają duże, przeszkolne drzwi, aby móc z domu choinkę podziwiać. Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć sprzątania opadających z drzewa igieł, ale minusem jest brak zapachu choinki w domu. Na tego typu choince można zawiesić podsuszone plastry pomarańczy, małe jabłuszka, fistaszki. Świerk będzie pięknie wyglądać, a owoce i orzechy poskubią ptaki.

Pod sufitem

Jeśli brakuje miejsca na choinkę lub w domu znajdują się niesforne zwierzaki, zawieś małe drzewko pod sufitem. Wkręć solidny hak (najpierw trzeba wstrzelić w sufit kołek) i przymocuj do niego roślinę. Jest to świetne rozwiązanie również dla tych, którzy nie chcą narażać choinki na zniszczenia przez małe dziecko albo zwierzaka.

Na ścianie

Ściana to również dobre miejsce na to, aby umieścić tam choinkę. Jest to wersja dla tych, którzy lubią niestandardowe rozwiązania. Kontur choinki zrób z zielonej grubszej tasiemki. W środku rozepnij mocną włóczkę. Zawieś na niej lekkie ozdoby, np. z materiału, plastiku, itp.

na podstawie artykułu Małgorzaty Świgoń/Przyjaciółka