POLECAMY

Masz żylaki? Zobacz, jak powinnaś ćwiczyć!

Ruch i odpowiednie ćwiczenia pomogą ci w walce z żylakami! Zobacz, jakie sporty powinnaś uprawiać.
Masz żylaki? Zobacz, jak powinnaś ćwiczyć! fot. Fotolia

Jak zapobiegać żylakom?

Ruch to jedna z najlepszych metod zapobiegania żylakom. W czołówce ćwiczeń na żylaki są takie, które uruchamiają tzw. pompę mięśniową (czyli mięśnie łydek, których nacisk na żyły usprawnia przepływ krwi). Należą do nich:
  • jazda na rowerze i rolkach
  • bieganie, maszerowanie po pagórkowatym terenie
  • pływanie
  • ćwiczenia na stepperze

Ćwiczenia na żylaki

Jak najczęściej (w weekendy nawet kilka razy dziennie) gimnastykuj nogi w domu lub w pracy. Najprostszym ćwiczeniem jest tzw. rowerek (leżąc na plecach, zegnij nogi i wykonuj ruchy przypominające pedałowanie) albo wspinanie się na palce (co najmniej przez minutę). Siedząc przy biurku, często poruszaj stopami. Najpierw wykonuj nimi ruchy w górę i w dół, a potem okrężne.

Dowiedz się więcej:

na podstawie tekstu zamieszczonego w magazynie Vita
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (14)
/miesiąc temu
Ja bym na żylaki polecała Varosin. Nie znałam wcześniej, ale dostałam jako próbkę od koleżanki i bardzo szybko zadziałało. W sumie cała sprawa z żylakami zamknęła się po 2 miesiącach. Polecam rzucić okiem - https://bit.ly/2IX6gne
/miesiąc temu
Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Jeśli odpowiedziałaś/eś 3 razy na Tak! to : Nie czekaj wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: igortreneronline.pl Pozbądź się tłuszczu raz na zawsze!
/rok temu
Wiadomo, że aktywność fizyczna to podstawa, ale jeśli ktoś tak ja ja ma tendencję do żylaków to niestety ani aktywność, ani prawidłowa dieta tego nie zmienią. Za to można sięgnąć po preparaty, które są pomocne w takiej sytuacji. U mnie to krem anty-żylakowy Varive, stawiam na naturalne preparaty zarówno jeśli chodzi o zdrowie, jak i urodę. Ten krem dostaje wielki plus za naturalny skład i bardzo dobre działanie.
POKAŻ KOMENTARZE (11)