Wszystko o fast foodach

fast food fot. Panthermedia
Choć są tanie i niezwykle smaczne, fast foody jednocześnie są największym wrogiem zgrabnej sylwetki. I twojego zdrowia!
/ 07.03.2012 16:15
fast food fot. Panthermedia
Naga prawda
We wszystkich barach typu fast food jedzenie przed podaniem jest smażone w głębokim tłuszczu wielokrotnego użytku. Co to oznacza? Oznacza to, że dania są tykającą bombą kaloryczną, stanowiącą zagrożenie nie tylko dla szczupłej sylwetki, ale i naszego zdrowia. Zbyt tłuste menu sprzyja chorobom serca, nowotworom i cukrzycy.
 
Najwięksi wrogowie obecni w fast foodach

CUKIER - cola, sosy czy lody - we wszystkich tego typu produktach znajduje się nawet do 5 łyżeczek cukru na porcję!
TŁUSZCZE NASYCONE I TRANS - obniżają poziom dobrego cholesterolu, a podwyższają poziom tego złego, przez który może rozwinąć się miażdżyca. Niestety producenci nie muszą podawać na opakowaniu ilości szkodliwych substancji wchodzących w skład tłuszczów trans. Mamy do dyspozycji jedynie ich deklaracje. KFC twierdzi, że nie ma ich w ogóle, Burger King – mniej niż 1%, a McDonald’s ok. 2%...
WĘGLOWODANY PROSTE - są w bułkach i panierkach. Organizm szybko je trawi, przez co w naszym organizmie dochodzi do gwałtownych skoków glukozy, które z kolei sprawiają, że niemal natychmiast po zjedzeniu posiłku znowu odczuwamy głód...
SÓD - dania serwowane w barach fast food obfitują w sól, który może prowadzić do groźnego nadciśnienia.

Zasady jedzenia w biegu

CZYTAJ ETYKIETY - na opakowaniach kanapek lub w internecie znajdziesz informacje dotyczące składu kanapki i jej wartości kalorycznej. Zwracaj na to uwagę, a wtedy przekonasz się, że nie warto jadać w tego typu miejscach.
WYBIERAJ MAŁE PORCJE - nigdy nie zgadzaj się na powiększenie zestawu, a najlepiej w ogóle unikaj kuszących promocji, które oferuje wzięcie skompletowanego posiłku.
SAŁATKA DO KAŻDEGO DANIA - świeże warzywa zawierają enzymy i przeciwutleniacze, które równoważą działanie tłuszczów i cukrów z dania głównego. Jeśli to tylko możliwe zamień frytki na sałatkę.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA