Taka herbata szkodzi twojemu zdrowiu, pod żadnym pozorem jej nie pij. W wielu krajach jest zakazana

Taka herbata szkodzi twojemu zdrowiu, pod żadnym pozorem jej nie pij. W wielu krajach jest zakazana fot. Adobe Stock, lesterman
Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez herbaty. Okazuje się, że nie każda herbata jest dla nas zdrowa. Szczególnie trzeba uważać na herbaty oczyszczające. Ich spożycie niekoniecznie pozwoli nam szybko schudnąć, a może być szkodliwe dla naszego zdrowia. Jaką herbatę pić na odchudzanie?
/ 09.07.2024 14:35
Taka herbata szkodzi twojemu zdrowiu, pod żadnym pozorem jej nie pij. W wielu krajach jest zakazana fot. Adobe Stock, lesterman
Jaka herbata szkodzi zdrowiu?
 
Spis treści:
  1. Herbaty oczyszczające 
  2. Zakazane herbaty 
  3. Jaką herbatę pić na odchudzanie? 
 

Herbaty oczyszczające

Planując odchudzanie, często trafiamy na herbaty, które oferują nam szybką detoksykację organizmu. Niestety takie specyfiki mogą być bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia. 
 
Herbaty oczyszczające zawierają składniki takie jak senes, skrzyp czy skorzonera. Zioła te mają działanie przeczyszczające. Regularne spożywanie takich naparów może mieć dla nas nieprzyjemne skutki, może się przyczynić między innymi do nadmiernej utraty płynów i elektrolitów. A to już prosta droga do biegunki.
 
Co ważne, nie ma naukowych dowodów potwierdzających, że takie herbaty faktycznie usuwają toksyny z organizmu. 

Zakazane herbaty

Wiele ziół może niekorzystnie działać na nasz organizm, przyczyniając się do problemów zdrowotnych. Uważać należy również na herbaty z żywokostem. 
 
Żywokost wprawdzie sprawdza się jako składnik maści i innych preparatów leczniczych, ale niekoniecznie nadaje się do picia. Zawiera on alkaloidy, które uszkadzają wątrobę, z tego powodu w wielu krajach został on wycofany z obrotu, m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Kanadzie. 

Jaką herbatę pić na odchudzanie? 

Biorąc pod uwagę wpływ herbaty na zdrowie, najlepiej pić herbatę białą i zieloną. Herbata zielona będzie zdecydowanie lepszym wyborem niż cudowne herbatki na odchudzanie, które mogą zrujnować nasze zdrowie. 
 
Czytaj także:

 

Redakcja poleca

REKLAMA