Postarzające nawyki żywieniowe - 5 najgorszych fot. Fotolia

Postarzające nawyki żywieniowe - 5 najgorszych

Dowiedz się, jakie dietetyczne przyzwyczajenia dodają ci lat!
Agata Bernaciak / 22.03.2016 05:25
Postarzające nawyki żywieniowe - 5 najgorszych fot. Fotolia

1. Codziennie zjadasz coś słodkiego

Zajadanie się słodyczami przyspiesza proces starzenia się skóry, a co za tym idzie - na swojej buzi i dekolcie zaczynasz obserwować coraz większą liczbę zmarszczek. Tak samo działają dosładzane napoje obfitujące w szkodliwe fosforany.

2. Regularnie pijesz alkohol

Obciążona wątroba przestaje radzić sobie z wydalaniem toksyn z organizmu, przez co gromadzą się one w skórze. Picie alkoholu prowadzi również do osłabienia naczyń krwionośnych, zmiany kolorytu skóry i jej wysuszeniem.

3. Przesadzasz z dosalaniem potraw

Nadmiar sodu w organizmie sprzyja powstawaniu obrzęków, które widać gołym okiem np. w okolicy oczu lub na nogach w postaci cellulitu. Jest to nie tylko jest nieatrakcyjne, ale również dodaje lat!

4. Pijesz zbyt dużo kawy

Kawa odwadnia twój organizm, a co za tym idzie - również skórę. Jeśli latami popijałaś ten napój kilka razy dziennie możesz być pewna, że to działanie przyspieszyło proces wiotczenia skóry szczególnie w obrębie twarzy.

5. Twoja dieta obfituje w mięso

Niestety w dzisiejszych czasach mięso jest faszerowane różnego rodzaju antybiotykami i konserwantami, które są wydalane z naszego organizmu przez skórę. To właśnie ten element diety ponosi odpowiedzialność za pojawienie się kolejnych wyprysków!

Dowiedz się więcej:

Jak schudnąć? 10 rad Ewy Chodakowskiej Jedzenie tych 5 produktów prowadzi do otyłości! 8 rad, jak ograniczyć spożycie cukru