4 grzechy dietetyczne popełniane w porze śniadania!

Co piąty Polak nie jada śniadań, a co czwarty nie jada nawet trzech posiłków dziennie. A to tylko jeden ze złych nawyków. Dowiedz się, w którym miejscu większość z nas popełnia błąd!
/ 26.09.2016 15:46

Co piąty Polak nie jada śniadań, a co czwarty nie jada nawet trzech posiłków dziennie. A to tylko jeden ze złych nawyków. Poniżej lista 4 najczęstszych!

4 dietetyczne grzechy popełniane w porze śniadania!

fot. Fotolia

1. Rezygnujemy z pierwszego posiłku

Całkowite pozbawienie organizmu śniadania zmusza go do pracy ponad siły. W praktyce oznacza to brak energii, senność i zmęczenie. Pojawia się również pogorszenie samopoczucia i problemy z koncentracją. Śniadanie również pomaga utrzymać wagę, m.in. poprzez stabilizację poziomu cukru we krwi.

2. W zbyt szybkim tempie

Brak czasu na spokojne śniadanie to nie tylko efekt późnego wstawania czy pośpiechu. Kanapka w autobusie czy jedzenie podczas prasowania to coraz częściej przejaw traktowania śniadania jako posiłku dodatkowego. Jedzenie w pośpiechu może skutkować problemami z trawieniem, zgagą a nawet prowadzić do wrzodów na żółądku i nadwagi.

3. Kiepska jakość potraw

Będąc spóźnionym wychodzimy z założenia, że lepiej zjeść cokolwiek niż nic. Stołujemy się w fast-foodach w drodze do pracy, zagryzamy przekąski. Wszystko to powoduje tylko chwilowe uczucie sytości, krótkofalowy przyrost energii, a potem jej niedosyt.

4. Słodycze na śniadanie

Często urozmaicamy śniadania słodkimi przekąskami: batonikami, drożdżówkami, ciastkami, naleśnikami. Powodem dla którego należy unikać takich produktów jest duża zawartość cukrów prostych, które są szybko spalane i chwilę po ich zjedzeniu znów jesteśmy głodni.

Na podstawie materiałów prasowych takjakchcesz.pl