Rowerek ćwiczeniowy i trening

napisał/a: lolita_21 2016-12-12 09:52
witam forumowiczk! przeprowadzam akcje renowacje i nie mówię tutaj o odnawianiu antyków ;) chodzi o renowację mojej zacnej sylwetki ;) w tym celu przymierzam się do nabycia drogą kupna jakiegoś fajowego rowerka cwiczeniowego. Od wakacji odkładam, wtedy był przełom jak się porównałam na wyjezdzie integracyjnym nad jezioro z koleżankami z pracy ;( tu i owdzie potrzebuję umniejszyć ;) interesuje mnie sprawdzona marka, nie znam się na tym, robię na razie rekonesans (jakich ja mądrych słów dzisiaj używam! :D no i chciałabym się dowiedziec co byście mi radziły nabyć i też przy okazji jaki trening sobie urządzić coby w kolejne wakacje nie musieć się wstydzić ;)
napisał/a: renka340 2016-12-13 11:51
umniejszyć powiadasz ;] no to musisz zacząć porządnie ćwiczyć i przejść na dietę, bo sam rowerek nawet najbardziej wypasiony i odjechany w kosmos nie wystarczy ;]
napisał/a: abcfitness 2016-12-14 11:39
Zgadzam się, ćwiczenia zawsze powinny iść w parze z odpowiednio zbilansowaną dietą. Jeżeli pytasz o intensywność treningu, to na pewno będzie ona uwarunkowana Twoją aktualną kondycją. Należy dostosować parametry sprzętu i czas ćwiczeń do swoich możliwości i nie przesadzać, żeby sobie nie zaszkodzić zamiast pomóc. Sądzę, że na początek wystarczający będzie 15-30-minutowy trening 2-3 razy w tygodniu. Jeżeli okaże się dla Ciebie za mało angażujący, możesz stopniowo zwiększać częstotliwość treningu. W kwestii konkretnych rowerków, mogę polecić najnowszy model naszej firmy – Sapphire SG-911B Falcon: http://www.sapphire-sport.com/pl/kategoria,rowery-treningowe,1/rower-sg-911b-sapphire-falcon,20/. Ceniony za uniwersalność, solidność wykonania i cichą pracę, którą umożliwia wyciszona pokrywa. Możesz w nim regulować opór, wysokość siodełka oraz kąt kierownicy – wszystko w zależności od Twoich preferencji i potrzeb.
napisał/a: lolita_21 2016-12-15 09:42
solidność to przede wszystkim! nie chciałabym wydać ponad 1000zł i zeby się rozwalił albo uszkodził jakoś łatwo. Może dodam, że mam dwóch synków których interesuje dosłownie wszystko więc napewno nie omieszkają wypróbować co tam można zepsuć ;) jak u państwa w sklepie jest z gwarancją ?
napisał/a: abcfitness 2016-12-16 12:50
Konstrukcja rowerka jest stabilna i bezpieczna. Jako właściciele marki oferujemy aż 5-letnia gwarancję w systemie door-to-door, czyli polegającą na tym, że w razie potrzeby serwisowania sprzętu kurier osobiście odbiera go od klienta i tak samo zwraca po naprawie lub konserwacji. Serwisowanie odbywa się bezpośrednio w naszym sklepie na terenie Polski. Zapraszamy!
napisał/a: agatkaa2 2017-01-03 13:37
Hej w internecie jest miliard teorii na temat treningu na rowerku ale szukam konkretów. Od miesiąca jeżdżę co 3/4 dni po 30/40 minut. Niestety jak na razie zero efektów. Znacie jakiś plan treningowy na taką aktywność? Może jakąś dieta by mogła pomoc ? (Mam pracę biurową więc dużo ruchu w ciągu dnia nie wykonuje:( )
napisał/a: abcfitness 2017-01-09 10:53
Miesiąc ćwiczeń to jeszcze trochę krótko. Twój plan jest dobry, więc nie zniechęcaj się, a po pewnym czasie na pewno zauważysz rezultaty. Mogę Ci zaprezentować program, który co prawda dotyczy orbitreka, ale jest przykładem treningu cardio, który wykonywać można również na rowerze stacjonarnym: http://www.abcfitness.pl/przykladowy-program-cwiczen-na-orbitreku-ba25. Chodzi przede wszystkim o tak zwane interwały, czyli naprzemienne przeprowadzanie intensywnego treningu i robienie przerw regeneracyjnych. W zależności od Twojej kondycji, na początku możesz potrzebować nieco dłuższych przerw, ale z czasem będziesz mogła zintensyfikować trening i skrócić chwile odpoczynku. Wykazano dużą skuteczność treningu przerywanego, więc być może i dla Ciebie okaże się efektywny, Oczywiście, powinien on być poprzedzony rozgrzewką (na przykład w postaci ćwiczeń rozciągających), a kończyć się wyciszeniem organizmu. Powodzenia!
napisał/a: kanar09 2017-01-09 18:36
nie lepiej isc na silownie ?