POLECAMY

O której godzinie i jak długo najlepiej ćwiczyć?

justynaJ04
napisał/a: justynaJ04 2011-09-29 12:26
Witam was jem 5 posilkow dziennie jestem obecnie na malej diecie konkretnie chce sie zapytac o ktorej godz najlepiej cwiczyc i ile minut dzieki
jula2
napisał/a: jula2 2011-09-29 15:08
Najlepiej rano i przez około 30 min dziennie jeśli chcesz mieć efekty.
MamaNaEtacie
napisał/a: MamaNaEtacie 2011-09-29 20:46
Dla osób nie uprawiających sport wyczynowo nie ma znaczenia o której godzinie ćwiczymy. Dlaczego? a no bo dla twojego organizmu bedzie to niezły szok że wprowadzasz mu wysiłek fizyczny.
Żeby ćwiczenia dały dobry i pożądany efekt musisz bezwzględnie 30 minut przed ćwiczeniami się rozgrzać! najlepiej biegi, może być trucht nawet w miejscu! ale dopiero po 30 minutach organizm zaczyna coś tworzyć i spalać, więc jeśli chcesz spalić tłuszcz i ujędrnić ciało 30 minut truchtu a potem ćwiczenia. na partię uda pośladki i brzuch polecam po takiej rozgrzewca 5 ćwiczeń powtarzanych po 10 razy w 3 cyklach plus brzuszki z obciązeniem i skośne no i znów bieg(trucht w miejscu:))
Zmiany ilości powtórzeń (twz.progres zwiększy tworzenie mięśni a nie spalanie, natomiast stała spali tłuszcz...uprawiałam tzw. wyciskanie:) więc wiem co mówię)
a ćwiczenia opisuję:
stań w lekkim rozkroku stopy odchylone na zewnątrz kolana na wysokości bioder, bierzesz ciężarek (albo butelkę wody mineralnej) i robisz coś na wzór przysaidów(plecy proste, ciągnie cię ciężarek, masz poczuć że bolą cię uda!)
ćwiczenie drugie: nogi razem (kolana)stopy do zewnątrz(jakbyś była baletnicą) i robisz przysiady znów z naszym kochanym ciężarkiem, będzie bolało ale warto:)
numer trzy: wypady jedna noge do przodu, druga max do tyłu i kucasz w obu rękach cięzarki(lub butelki wody)10 powtórzeń na każdą nogę
4 dla rozluźnienia i odpoczynku numer 4 to brzuszki zwykłe9chyba tłumaczyć nie tzreba, pamiętej żeby nogi były ugięte w kolanach i podnosisz tułów nie głowę:))
5 to najtrudniejsze ćwiczenie ale działa cuda na pupę:) stajesz między framugą(w oryginale powinien być filar ale kto ma filar w domu?:) czyli jedna noga w jednym pomieszczeniu druga za progiem:) na wysokości piersi łapiesz się ów framugi i nie ruszając rąk(nie puszczasz się) robisz przysiady.
ten zestaw ćwiczeń jest polecany na zmniejszenie rozmiaru spodni o dwa po 5/6 tyg. ale ja stosując trochę bardziej zaawansowany i dietę osiągnęłam ten efekt w 3 tygodnie:) także jakbyś coś chciała żeby wytłumaczyć to daj znać:)

no i na koniec znów 30 minut tego biegu! to ważne!
-
napisał/a: - 2011-09-29 22:25
każda pora jest dobra oprócz wczesnego ranka(do 2 godz po obudzeniu) i na 2-3 godz przed spaniem. Z rana organizm bardziej narażony jest na kontuzje a wieczorem nie radze bo potem możesz mieć problemy z zaśnięciem
napisał/a: patim 2011-10-05 16:01
Reguły nie ma, ale rano masz najwięcej sił. Niektórzy natomiast wolą poćwiczyć wieczorem, bo podobno lepiej śpią ;)