Dna moczanowa - dieta

napisał/a: aqwertya 2010-11-12 10:06
Poszukuję konkretnej diety na wyżej wymienioną (w temacie) przypadłość.
napisał/a: augustyn888 2010-11-12 14:17
aqwertya napisal(a):Poszukuję konkretnej diety na wyżej wymienioną (w temacie) przypadłość.Odpowiednią dietą w tej chorobie jest dieta niskopurynowa,a więc dieta z produktami o niskiej zawartości kwasu moczowego,do 300mg dziennie.
Należy spożywać produkty w miarę świeże i lekkostrawne.
Polecany jest nabiał może z ograniczeniem jaj,wszelkiego rodzaju warzywa za wyjątkiem szpinaku,brokuł,brukselki,papryki,pora,kalafiora.
Wędliny oczywiście chude,szynki i chude kiełbasy -mortadela i itp.
Z ryb można wykluczyć, dorsza,karpia,łososia i wędzone makrele oraz szproty.Należy ograniczyć spożycie alkoholu,głównie w połączeniu z tłustymi potrawami,ponieważ może to wywołać szybki atak dny.
Oczywiście w dzisiejszych czasach,przy stosowaniu leków na tę chorobę,nie musimy aż tak restrykcyjnie podchodzić do diety.Należy tylko zachować odpowiedni schemat leczenia z regularnym zażywaniem leków.Choroba ta jest przewlekła i ciągnie się latami,a więc w tym okresie sami powinniśmy zaobserwować jaka dieta jest najbardziej dla nas odpowiednia,ponieważ każdy organizm posiada inny metabolizm,a choroba ta jest głównie chorobą złej przemiany materii.
Pozdrawiam.