POLECAMY

Czy śniadanie to rzeczywiście najważniejszy posiłek w ciągu dnia?

halszkaWu
napisał/a: halszkaWu 2014-12-02 17:33
Prawie nigdy nie jem śniadań, bo szkoda mi na to czasu i ciężko mi jeść o świcie, gdy wstaję. Czy rzeczywiście, tak jak mówią, koniecznie trzeba jeść śniadanie i jest ono takie ważne i dobroczynne dla organizmu?
eenax
napisał/a: eenax 2014-12-03 08:47
Tak śniadanie jest najważniejszym posiłkiem.

To co zjemy na śniadanie (czy je zjemy) często zależy to jak w ciągu dnia będziemy się czuć np. czy będziemy mieć siłę do
wykonania codziennych czynności.

To czy zjadło się śniadanie i jakie się je zjadło zależy metabolizm organizmu w ciągu dnia. Osoby nie jedzące śniadań maja spowolniony metabolizm i często maja w ciągu dnia zwiększone łaknienie (sa skłonni do zjadania większych porcji i podjadania).

Śniadanie powinno się jeść do max. 1,5 godziny od wstania.
Śniadanie powinno być lekkie ale bogate w węglowodany złożone (pieczywo pełnoziarniste, płatki zbożowe), odrobinę cukrów prostych (owoc, bakalie, sok) na rozruch i witaminki (owoc, warzywo np. pomidor czy sałata/cykoria, sok warzywny), odrobina białka (jogurt, mleko, wędlina do kanapki).

Do jedzenia śniadań nawet o świcie można się przyzwyczaić.
Ja wstaje codziennie ok. 5 rano i zawsze jem śniadanie (po toalecie porannej i ubraniu się przysiadam na 5 minut by zjeść śniadanie, potem pakuje się do pracy, robię makijaż i wychodzę).
wkwasniak
napisał/a: wkwasniak 2014-12-03 12:05
Tak! Niejedzenie śniadań to podstawowy błąd żywieniowy. Niestety, powinnaś zmienić swój nawyk.
-
napisał/a: - 2014-12-03 14:46
Ostatnie wnioski naukowców są inne, bardziej liberalne. Oczywiście śniadanie jest ważne, ale ważniejsze jest jeszcze to by jeść systematycznie i o podobnych porach każdego dnia. Dzięki temu organizm odpowiednio rozdysponuje dostarczone właściwości odżywcze i kalorie.
napisał/a: ~mploszaj 2014-12-04 17:10
Śniadanie daje energię na cały dzień, dopiero jak je zjesz, organizm zaczyna pracować na wyższych obrotach,a ty czujesz się wreszcie obudzona. Jeśli musisz być danego dnia od rana aktywna, lepiej nie zapominaj o śniadaniu.
abernaciak
napisał/a: abernaciak 2014-12-11 15:38
Oczywiście! Do momentu zjedzenia pierwszego posiłku, wygłodzony po nocy organizm czerpie energię z mięśni. A to jest bardzo niebezpieczne i niezdrowe! Jesli nie możesz nic zjeść zaraz po przebudzeniu, na spokojnie idź się wykąpać i zjedz np. pół godziny później. Ważne by pierwszy posiłek zjeść w ciągu godziny-półtorej od wstania.