POLECAMY

Czy któryś z soków dostępnych w sklepach jest zdrowy?

koniczynka4
napisał/a: koniczynka4 , 2014-08-28 14:19
Ostatnio nasłuchałam się, że soki w sklepach raczej nie są zdrowe. Nawet te reklamowane jako bez cukru coś tam złego w sobie mają. Znacie się na tym? Czy można dostać w sklepach zdrowe picie? Jestem raczej leniwa i codzienne przygotowywanie takiego napoju z owoców odpada ;)
napisał/a: m-arta_1234 , 2014-08-28 15:54
Soki dostępne w sklepach są zdrowe. Problem polega na tym, że wiele produktów usiłuje udawać soki, podczas gdy to tak naprawdę nektary lub napoje. Te 2 ostatnie mają mniejszą zawartość owoców, za to często więcej cukru i konserwantów. Zacznij zwracać uwagę na etykiety produktów - jeśli jest na niej sok, śmiało możesz kupować :)

Co do cukru: z pewnością chodzi ci o określenie "bez dodatku cukru". Wiele osób myśli, że oznacza to że produkt nie zawiera w ogóle węglowodanów. To nie prawda! Zawiera węglowodany (czyli popularne cukry), które naturalne występują w produktach, z których został zrobiony (np. w owocach z których został zrobiony sok), ale nie został dosłodzony w drodze produkcji, stąd to "bez dodatku"
napisał/a: ~mploszaj , 2014-08-28 18:18
Też uważam, że soki, które faktycznie są sokami, są zdrowe i dobre. Napoje i nektary są na pewno gorsze i mają więcej chemii. Ja też bardzo lubię soki jednodniowe, są w sklepach w lodówkach, zazwyczaj gdzieś koło warzyw.
abernaciak
napisał/a: abernaciak , 2014-09-01 13:40
Polecam zieloną herbatę firmy Soti - to nowość, ale jest na maksa zdrowa. I ma zero kalorii :) A jeśli chodzi o soki, ja piję warzywne i karotkę. Nie dam sobie wmówić, że są niezdrowe, bo na pewno mają więcej witamin niż rozcieńczane soki owocowe.