POLECAMY

Czy bieganie to sport dla każdego?

aniwey
napisał/a: aniwey 2014-02-17 16:38
Czy możecie mnie uspokoić, doradzić? Od niedawna biegam na bieżni, chciałam w cieplejsze dni ruszyć w teren, ale ciężko to znoszę. Strasznie mnie bolą nogi, źle się czuję, po krótkim czasie tracę siły. A na takim orbitreku jestem w stanie chodzić i chodzić, każdym tempem.

Czy to możliwe, że bieganie nie każdemu "pasuje"?
-
napisał/a: - 2014-02-17 16:59
Moim zdaniem po prostu nie dobrałaś odpowiedniej ilości ruchu do swoich potrzeb. Jeśli odczuwasz fizyczne problemy to z pewnością wrto udać się do lekarza i zapytać.
napisał/a: m-arta_1234 2014-02-17 17:29
Bieganie zdecydowanie nie jest sportem dla każdego. Osoby z nadwagą przewyższającą 5 kg czy chorobami stawów powinny wybrać sporty mniej obciążające organizm, np. pływanie.

Jeśli ciebie to nie dotyczy, może problem tkwi w złej powierzchni (beton, kostka brukowa) albo obuwiu?
wkwasniak
napisał/a: wkwasniak 2014-02-18 12:17
Również uważam, że bieganie nie jest sportem dla każdego. Każdy organizm ma jednak inne predyspozycje.
Nie chodzi przecież o to, aby sportem się "umartwiać", ale by czerpać też z niego przyjemność! Może powinnaś więc spróbować innych form aktywności?
-
napisał/a: - 2014-02-18 17:26
Pamiętaj, że bieganie jest niezmiernie męczące. Bardziej niż jazda na rowerze.

Polecam byś zaczęła od truchtu i sprawdzenia, czy masz odpowiednie obuwie. To bardzo ważne, by stawy i mieśnie były w odpowiedni sposób ułożone podczas ćwiczeń.
abernaciak
napisał/a: abernaciak 2014-02-19 11:22
Wiesz, wydaje mi się że może być to blokada psychiczna. Sama pamiętam początki - człowiekowi wydaje się, że już nie może, a to wszystko siedzi w jego głowie. To umysł mówi ci, że nie jesteś w stanie już biec, ciało jeszcze by mogło. Według mnie bieganie nie jest jedynie dla osób mających problem ze stawami, sercem czy nadciśnieniem. Jesli nie masz takich problemów, zacznij od truchtu, który będziesz przerwać powiedzmy co 10 minut. Z czasem kondycja sie poprawi.
nkosznik
napisał/a: nkosznik 2014-02-19 16:33
Rozmawiałam na ten temat z kilkoma lekarzami, a nawet ze znajomym trenerem i uważam, że bieganie to sport "dla wybranych". Po pierwsze spora masa ciała utrudnia ten rodzaj wysiłku, bo znacznie obciąża stawy. Po drugie osoby z wysokim ciśnieniem, albo problemami sercowymi, też powinny postawić na delikatniejszy rodzaj sportu. Jeśli jednak u Ciebie to kwestia wytrenowania, polecam tę stronę:
eenax
napisał/a: eenax 2014-02-20 10:35
Bieganie to sport dla wybranych.

Trzeba mieć zdrowe wszystkie stawy by biegać.
Oraz to co przy wszystkich innych bardzo angażujących organizm ćwiczeniach brak problemów z krążeniem i oddychaniem.

Bieganie trzeba uskuteczniać powoli i stopniowo. najpierw zacząć od krótkich marszo-biegów a potem powoli przechodzić na dłuższe marszobiegi a na koniec na samo bieganie.
I ogromne znaczenie ma obuwie do biegania oraz teram po jakim sie biega.
napisał/a: pitaa 2014-02-23 07:19
Jasne że tak . :) Wzmacnia serce i poprawia samopoczucie .