Trening Insanity

Propozycja ekstremalnego treningu, który daje mocno w kość, ale ze zdjęć tych, którzy przeszli cały program, bardzo skutecznego. Jeśli takie efekty można osiągnąć w zaledwie 60 dni, to jak najbardziej warto.
/ 14.02.2013 07:34

Propozycja ekstremalnego treningu, który daje mocno w kość, ale ze zdjęć tych, którzy przeszli cały program, bardzo skutecznego. Jeśli takie efekty można osiągnąć w zaledwie 60 dni, to jak najbardziej warto.

Trening Insanity

fot. thetimes.co.uk

Program Insanity to 60-dniowy trening, który pozwala wyćwiczyć każdą partię ciała. Wymagający dużego zaangażowania i sporej motywacji. Ćwiczenia odbywają się 6 razy w tygodniu przez   prawie godzinę i są naprawdę ekstremalne. Trening dostępny jest na 10 płytach DVD i ponoć to najtrudniejszy z programów fitness dostępny do samodzielnych ćwiczeń. Zajęcia prowadzi Shaun T, który dosłownie, wyciśnie z ciebie siódme poty. Program pomaga poprawić kondycję, wytrzymałość i siłę, a co najważniejsze wyrzeźbić całe ciało, zaledwie w 2 miesiące. To maksymalny trening interwałowy, który w godzinę pozwala spalić aż 1000 kalorii. 

W przeciwieństwie do tradycyjnego treningu interwałowego, podczas którego wysiłek przez większość czasu jest umiarkowany z krótkimi intensywnymi seriami, tutaj jest odwrotnie – pracujesz niemal cały czas na najwyższych obrotach z krótkimi seriami na odpoczynek. Trening charakteryzuje się dużą ilością poskoków, pompek, skłonów wykonywanych dynamicznie na maksymalnych obrotach. Co 2 tygodnie odbywa się Fit Test, który sprawdza ogólną kondycję  wytrzymałość oraz pozwala obserwować postępy. Cały program to połączenie intensywnych ćwiczeń cardio, ćwiczeń na dolne partie ciała, treningu siłowego na górne partie ciała, ćwiczeń umożliwiających budowanie masy mięśniowej, ćwiczeń rozciągających, ćwiczeń abs na mięśnie brzucha, intensywnych ćwiczeń na nogi. A więc absolutny wycisk dla każdej partii ciała.

Dzięki treningowi Insanity zyskasz:

  • pięknie wyrzeźbione ciało
  • jędrne ciało pozbawione cellulitu
  • wzmocnisz wszystkie mięśnie
  • poprawisz kondycję, siłę i wytrzymałość
  • rozbudujesz mięśnie, a spalisz tłuszcz
  • poprawisz samopoczucie

Oczywiście tak ekstremalny trening trzeba wesprzeć odpowiednią dietą. Pomoże to wytrzymać intensywne ćwiczenia oraz umożliwi uzyskanie maksymalnych efektów. Plan żywieniowy dołączony jest do programu, podobnie jak sposób wykonywania ćwiczeń oraz plan treningowy. Te ćwiczenia nie są dla każdego, trzeba być mocno zmotywowanym i zdrowym. Nie musisz mieć jednak super kondycji, to na pewno wytrenujesz.

Poniżej film prezentujący trening Insanity oraz efekty jakie można osiągnąć wykonując cały program. Aby uzyskać tak spektakularne efekty, trzeba ćwiczyć cały czas na maksymalnych obrotach. Nie można trenować na pół gwizdka, mimo że nikt nas nie obserwuje, ale ponoć Shaun T potrafi odpowiednio zmotywować. 

To jak jesteście gotowi na ekstremalne ćwiczenia pod okiem Shauna T? A może macie już jakieś doświadczenie z tym treningiem?

Program Insanity

Program Insanity