O co chodzi w Animal flow? Dowiedz się, co daje taki trening!

animal flow fot. Adobe Stock
To powrót do naturalnych dla naszego gatunku ruchów ciała. Jak wygląda w praktyce i co daje? Sprawdź, bo jest niesamowity!
Agata Bernaciak / 08.02.2019 16:17
animal flow fot. Adobe Stock

Czym jest właściwie trening Animal flow?

Animal flow to najnowszy trend w ćwiczeniach fitnessowych, który ma na celu powrót do korzeni i ruchów naszych przodków sprzed setek tysięcy lat. Treningi te łączą w sobie trening siłowy z akrobacjami, które w codziennym życiu możemy podpatrzeć w... świecie zwierząt!

Dlaczego warto zacząć uprawiać Animal flow?

A no przede wszystkim dlatego, bo w trakcie godzinnych ćwiczeń możesz spalić nawet 600 kcal! Jeśli zależy ci na wysmukleniu sylwetki, to taki rodzaj ruchu będzie idealnym rozwiązaniem.

Trening animal flow z Justyną Podobińską krok po kroku

Każde ćwiczenie angażuje do pracy jednocześnie kilka lub kilkanaście grup mięśniowych, co nie tylko korzystnie wpływa na wygląd ciała, ale również na siłę, gibkość i koordynację ruchową (na początku może być trudno z utrzymaniem równowagi).

Dodatkowo Animal flow zwiększa świadomość własnego ciała, a naśladowanie ruchów podpatrzonych u zwierząt korzystnie działa na naszą psychikę. W końcu my też nimi jesteśmy!

Zobacz, jak wygląda Animal Flow wykonywany przez profesjonalistę!

Dowiedz się więcej o wzmacnianiu ciała: Poznaj sekret treningów Ewy Chodakowskiej! Jak wzmocnić mięśnie za pomocą diety? 11 patentów, dzięki którym będziesz szczupła

Redakcja poleca

REKLAMA