Strój do biegania

www.sxc.hu
Uprawianie sportu nie oznacza, że musimy zrezygnować z dobrego wyglądu. Ubrania dla osób, które biegają, muszą być przede wszystkim wygodne, ale mogą być także... stylowe. Markowe firmy zaczynają odpowiadać na potrzeby aktywnej fizycznie części społeczeństwa.
/ 12.04.2010 16:31
www.sxc.hu

Kiedy wybieramy strój do biegu, kierujemy się przede wszystkim jego funkcjonalnością. Teraz możemy również wybierać miedzy różnymi atrakcyjnymi fasonami.

Nowoczesne rozwiązania

Na szczęście również dla producentów ubrań najważniejsza jest wygoda klientów. Innowacje w ubiorze do biegania opierają się więc przede wszystkim na właściwościach materiału. Nowoczesne koszulki ułatwiają odprowadzanie potu, zapobiegają dzięki temu przeziębieniu, a ponadto ułatwiają naszej skórze oddychanie. Anatomiczne kształty i elastyczność nie krępują ruchów, co pozwala czuć jak największy komfort podczas wysiłku.

Najważniejsza część garderoby biegacza – buty – skupiła największą uwagę. Podeszwy, które zapewniają odpowiednią amortyzację, materiał, odpowiadający za odprowadzanie nadmiaru ciepła, wkładki do butów ułatwiające bieg osobom z wadami stóp – to tylko kilka pomysłów z jakimi wyszli do klientów producenci obuwia sportowego.

Wygoda w parze z modą

Okres wiosna-lato to czas, w którym bieganie staje się najbardziej popularne. Kilka znanych marek już zaprezentowało kolekcje ubrań na najbliższy sezon. Kolory materiałów w dużej mierze wykorzystuje się do zwiększenia widoczności podczas biegu, a co za tym idzie – naszego bezpieczeństwa. Ciekawe efekty może przynieść zdeklarowana w styczniu tego roku współpraca firmy Reebok z domem mody Giorgio Armani – owocem współpracy ma być nowoczesna kolekcja ubrań o dużym zaawansowaniu technologicznym. Inna znana firma – Adidas – zaprosiła do współpracy projektantkę Stellę McCartney, już teraz można oglądać w Internecie najnowszą kolekcję.

Zobacz też: Przegląd najlepszych butów do biegania

Moda na zdrowy styl życia

Coraz więcej osób zaczyna aktywnie spędzać wolny czas. Nic więc dziwnego, że ten aspekt naszego życia zwraca uwagę znanych projektantów i ogólnoświatowych marek. Z ich działalności możemy czerpać jedynie profity – coraz łatwiej i przyjemniej jest biegać. Co więcej, zaczyna kształtować się coś, co nazwiemy tutaj roboczo kulturą biegania. Przestajemy widzieć ten sport jako środek do utrzymania nienagannej sylwetki, zaczynamy czerpać z naszej aktywności radość. Na stronach internetowych aż roi się od porad na temat joggingu, a w sklepach mamy ogromny wybór ubrań. Wydaje się że ta moda na zdrowy styl życia utrzyma się jeszcze długo, ma bowiem przed sobą perspektywy znakomitego rozwoju.

Czytaj: Jak zacząć biegać.

Redakcja poleca

REKLAMA