Rihanna - trening

Chcesz szczycić się piękną sylwetką? Zobacz, jak trenuje Rihanna i dorównaj kształtom jej sylwetki!
/ 19.07.2012 15:56
Rihanna lubi pokazywać swoją figurę. Trudno jej się dziwić, zwłaszcza że ciężko na nią pracuje. Jej trener osobisty, Harley Pasternak zdradza sekrety jej treningu oraz diety.

Jej sylwetka jest naprawdę idealna – lekka i smukła, ale w strategicznych miejscach seksownie zaokrąglona. Mimo że wygląda bardzo naturalnie, jest wynikiem specjalnego treningu. Warto z niego skorzystać, bo trwa tylko 25 minut dziennie i – jak widać – daje znakomite efekty.

Pięć posiłków dziennie

Ale ćwiczenia to niejedyny sposób Rihanny na seksowną sylwetkę. Harley Pasternak ułożył dla niej indywidualne menu. Składa się z pięciu posiłków dziennie. W jej diecie znajdują się złożone węglowodany - owoce, warzywa i pełnoziarniste pieczywo. Dieta bogata jest także w zdrowe tłuszcze (orzechy i awokado), niskokaloryczne białko i bezcukrowe napoje (zielona herbata).

Jeden dzień przerwy

Podczas jednego dnia w tygodniu Rihanna może zjeść i wypić wszystko to, na co ma ochotę. Może to być piwo, czekolada, a nawet pizza. Trener przyznaje, że jeden dzień, kiedy można sobie pozwolić na więcej, jest bardzo ważny. Dzięki niemu osoby będące na diecie nie nudzą się zdrowym jedzeniem i łatwiej im wytrwać w diecie podczas sześciu pozostałych dni.

25-minutowy trening składa się z pięciu ćwiczeń. Każde z nich gwiazda wykonuje przez pięć minut. Ćwiczenia muszą następować po sobie, nie można zmieniać ich kolejności.

Rozgrzewka

Zacznij od dosyć intensywnej rozgrzewki. Skacz na skakance, biegaj lub wybierz inną aktywność, który lubisz najbardziej. Rihanna najchętniej jeździć na stacjonarnym rowerze. Najważniejsze, żeby ćwiczyć z taką intensywnością, aby wytrwać w ćwiczeniu przez 5 minut bez przerywania go.

Ćwiczenia kształtujące ramiona

Przez pięć minut ćwicz z ciężarkami. Połóż się na atlasie lub na ziemi. Dłonie z ciężarkami połóż na wysokości szyi. Unieś ręce do góry na szerokość ramion, wytrzymaj przez chwilę i wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 4 serie po 20 powtórzeń.

Ćwiczenia na nogi i biodra

Zrób 3–4 serie po 20 przysiadów lub wykroków. Weź do ręki ciężarki i zrób wykrok, tak aby kolano zgięte było pod kątem prostym. Wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie na drugą nogę. Jeśli nie chcesz ćwiczyć z ciężarkami, dłonie połóż na biodrach. Podczas wykroku weź głęboki oddech, pamiętaj o prostych plecach.

Trening mięśni tułowia

  • Połóż się na brzuchu twarzą do podłogi. Wyprostowane ręce wyciągnij przed siebie, stopy powinny opierać się na palcach. Równocześnie unieść ręce i nogi w kierunku sufitu, tak by twoje ciało przypominało rozciągniętą literę U. Wytrzymaj w tej pozycji przez chwilę. Poczuj wszystkie napięte mięśnie. Wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtórz 20 razy.
  • Usiądź na podłodze ze zgiętymi kolanami i piętami opartymi o podłoże. Odchyl się trochę do tyłu, wyprostowane ręce trzymaj przed sobą. Utrzymując napięte mięśnie wykonaj skręt tułowia w jedną stronę i wytrzymaj przez chwilę. Wróć do pozycji wyjściowej i skręć tułów w drugą stronę. Ćwiczenie powtórz 20 razy.

Uspokojenie tętna

Przez pięć minut powoli biegnij w miejscu, głęboko oddychaj i staraj się uspokoić tętno. Przez zmniejszenie intensywności treningu praca twojego serca powoli wróci do normy.