Przeszkody w odchudzaniu - 8 przykładów

kobieta oblizująca usta fot. Fotolia
Odchudzasz się, ale ciągle coś staje ci na przeszkodzie w walce o wagę idealną? Podpowiadamy, co możesz ci to utrudniać.
Agata Bernaciak / 14.11.2012 15:31
kobieta oblizująca usta fot. Fotolia

1. Brak motywacji

Bez motywacji nie uda ci się zebrać na siłownię, a także nie znajdziesz czasu na przygotowanie zdrowych i niskokalorycznych posiłków. Dlatego zadbaj o to, by twój umysł nastawił się na walkę z kilogramami i szybko z niej nie zrezygnował!

2. Nieprzygotowanie do diety

Tak jak nieprzygotowanie do lekcji w szkołach nie wróży sukcesu, tak i w przypadku diety brak odpowiednich produktów może skazać ją na porażkę. Dlatego zadbaj o pełną lodówkę zawczasu! Najlepiej uzupełnij ją o chude mięso, twarożek i mnóstwo warzyw!

3. Pomijanie posiłków

Jeśli będziesz zapominać o jedzeniu, utrata wagi zapomni i o tobie! Pamiętaj, że o wiele trudniej przejeść się, jeśli pilnujesz prawidłowych (3-4 godzinnych) przerw między kolejnymi daniami.

4. Zbyt duże porcje

Jeśli lubisz czekoladę, w żadnym wypadku nie wykluczaj jej z jadłospisu. Odmawianie sobie małych przyjemności może zniszczyć cały proces walki o wagę idealną. Dlaczego? Bo każdy miewa chwile słabości, ale ważne jest by nad sobą panować. A - jak wiadomo - zakazany owoc niestety najlepiej smakuje.

5. Zbyt duże wymagania wobec siebie

W żadnym wypadku nie planuj, że np. w ciągu miesiąca schudniesz 7 kg. Takie plany zamiast być motywujące, zdecydowanie częściej... napawają nas rezygnacją! Bo zamiast cieszyć się z utraty każdej połówki kilograma, myślimy tylko o frustracji, którą poczujemy gdy wytyczonego celu nie osiągniemy. Dlatego niech odchudzanie przebiega w myśl zasady "małymi kroczkami do celu".

6. Oficjalne i nieoficjalne spotkania

Lampka szampana, kawałek urodzinowego tortu lub warzywna sałatka, ale z furą tłustego sosu... Kto z nas choć raz nie skusił się na tego typu przyjemności? Spotkania towarzyskie czy biznesowe są świetną wymówką na popełnianie dietetycznych grzechów, które niestety często odbijają się na naszej sylwetce. By ich nie popełniać zajadaj się owocami, a alkohol zastąp sokiem warzywnym!

7. Brak ćwiczeń

Odpowiednia dieta to zaledwie 30% sukcesu - tak wynika z badań naukowców. Dlaczego? Bo im mniej się ruszamy, tym bilans naszego zapotrzebowania energetycznego w organizmie maleje. Weźmy się zatem do roboty, jedzmy troszkę więcej, ale miejmy świadomość, że wszystko co trafia na nasz talerz, zostaje spalone podczas intensywnych treningów. Przeprowadzaj je minimum 3 razy w tygodniu!

Redakcja poleca

REKLAMA