Odchudzanie a pigułki antykoncepcyjne

Dzień dobry. Mam pytanie. We wrześniu przyszłego roku biorę ślub i do tego czasu chciałabym schudnąć 12 kg. Czy jest to możliwe kiedy biorę pigułki antykoncepcyjne? Dodam że biorę je od kilku lat i przytyłam 18kg. Od kiedy je biorę ciągle mam uczucie ssania w żołądku i kiedy zjem ostatni posiłek ok.18, to o 22 tak mnie ssie, że aż mnie na wymioty ciągnie. Proszę o pomoc.
/ 07.12.2007 09:00
Odchudzanie a pigułki antykoncepcyjne
Dzień dobry. Mam pytanie. We wrześniu przyszłego roku biorę ślub i do tego czasu chciałabym schudnąć 12 kg. Czy jest to możliwe kiedy biorę pigułki antykoncepcyjne? Dodam że biorę je od kilku lat i przytyłam 18kg. Od kiedy je biorę ciągle mam uczucie ssania w żołądku i kiedy zjem ostatni posiłek ok.18, to o 22 tak mnie ssie, że aż mnie na wymioty ciągnie. Proszę o pomoc. Teraz miałam miesiąc przerwy w braniu tabletek i nie jedząc kolacji schudłam 3-4 kg i mam prawie płaski brzuch. Mam 155 cm wzrostu i obecnie ważę 62 kg. Od miesiąca nie jem słodyczy. Proszę o odpowiedz i propozycje jaką dietę powinnam stosować. Z góry dziękuję.
Zuzia

Droga Zuziu

Faktycznie sporo przytyłaś. Zastanawia mnie co na to powiedział Twój ginekolog. Nowej generacji pigułki i inne środki hormonalne zawierają o wiele niższą dawkę hormonów niż dawniej i dzięki temu nie dochodzi do efektu ubocznego- tycia. Moim zdaniem powinnaś zapytać lekarza o tabletki innej firmy albo o tzw. minipigułki. Hormony mogą powodować zatrzymywanie wody w organizmie, czyli dodatkowe kilogramy nadwagi.

Ostatni posiłek powinno się jeść około 2 godziny przed snem. Dłuższa przerwa powoduje obniżenie się poziomu cukru we krwi i uczucie głodu. Nie przytyjesz jeżeli zjesz przed snem np. owoc, albo mały jogurt.

Reasumując: zalecam rozmowę z ginekologiem i wypróbowanie innych pigułek; zalecam 5 mniejszych posiłków dziennie, ograniczenie słodyczy i produktów typu Fast food (sól w nich zawarta powoduje zatrzymywanie wody i toksyn w organizmie) oraz oczywiście sport. Mam nadzieję, ze powyższe rady pomogą Ci w odzyskaniu dawnej sylwetki i olśnieniu wszystkich gości weselnych :)

Pozdrawiam serdecznie

Zuzanna Gąsiewska, dietetyk