Odchudzające działanie roślin

Chcąc zrzucić nadmiar kilogramów zwykle rozpoczynamy od zmiany jadłospisu. Aby nasza dieta była zdrowa i przyczyniła się do osiągnięcia wymarzonej sylwetki, warto wprowadzić do niej więcej owoców i warzyw pod różnymi postaciami. Oprócz niewątpliwych walorów zdrowotnych dla naszego organizmu, niektóre z nich dodatkowo mają jeszcze działanie wspomagające odchudzanie.
Marta Kosakowska / 16.07.2012 07:21

Chcąc zrzucić nadmiar kilogramów zwykle rozpoczynamy od zmiany jadłospisu. Aby nasza dieta była zdrowa i przyczyniła się do osiągnięcia wymarzonej sylwetki, warto wprowadzić do niej więcej owoców i warzyw pod różnymi postaciami. Oprócz niewątpliwych walorów zdrowotnych dla naszego organizmu, niektóre z nich dodatkowo mają jeszcze działanie wspomagające odchudzanie.

Rośliny, które odchudzają

Fot. Depositphotos

Szczupła sylwetka to nie tylko moda lansowana bez media, ale przede wszystkim konieczność, jeśli chcemy na długo zachować zdrowie i dobrą kondycję. Dlatego coraz częściej sięgamy po różnego rodzaju suplementy diety wspomagające odchudzanie. Zanim jednak wybierzemy się do apteki po chemiczny specyfik, warto poznać naturalne sposoby na zrzucenie wagi. Oto szereg roślin, których działanie pomoże przyspieszyć metabolizm, oczyścić organizm z toksyn lub przyspieszy spalanie tkanki tłuszczowej.

  • Zielona herbata dobroczynny wpływ zielonej herbaty nie ogranicza się wyłącznie do  właściwości pobudzających oraz zwiększających naszą koncentrację. Zielona herbata, której przypisuje się również działanie zapobiegające rozwojowi raka oraz chorób serca, ponadto może być skutecznym, naturalnym środkiem pozwalającym kontrolować masę ciała. Picie zielonej herbaty podczas diety wspomoże oczyszczanie organizmu z toksyn oraz przyspieszy spalanie tkanki tłuszczowej.
  • Guarana podobnie jak zielona herbata, ma działanie pobudzające, dzięki zawartej w niej kofeinie, przyspieszającej również przemianę materii. Przyczynia się też do szybszej zamiany nagromadzonego tłuszczu w energię, czyli pozwala spalać to, co zostało nagromadzone przez organizm niejako "na zapas". Te właściwości guarany sprawiają, że jest ona składnikiem większości środków wspomagających odchudzanie.
  • Mniszek lekarski czyli mlecz pospolity, powszechnie uznawany na chwast również może pomóc zrzucić nadprogramowe co nieco z brzucha czy ud. Korzenie mniszka lekarskiego działają regulująco na procesy przemiany materii, wspomagając metabolizm oraz moczopędnie, przez co szybciej pozbywamy się wody nagromadzonej w organizmie. Należy stosować go z rozsądkiem i uważać, by nie odprowadzić do odwodnienia.
  • Senes doskonale znany jako składnik środków na zaparcia. Ma działanie przeczyszczające i jest pomocny w doraźnym leczeniu zaparć, lecz należy pamiętać, że nie zaleca się stosować go dłużej niż przez kolejnych 10 dni. Zbyt długie przyjmowanie może skutkować zahamowaniem pracy jelit.
  • Żeń-szeń oprócz wielu zalety dla organizmu, wynikających ze stosowania żeń-szenia (np. pobudzającego, poprawiającego pracę serca, opóźniającego proces starzenia, obniżającego poziom cholesterolu we krwi etc.) może on również wspomagać utratę wagi, dzięki właściwościom moczopędnym, poprawiającym trawienie oraz blokującym wchłanianie oraz magazynowanie tłuszczu.
  • Babka jajowata bywa stosowana jako środek przeczyszczający, poprawiając perystaltykę jelit, lecz oprócz tego babka jajowata podana na trzy godziny przed posiłkiem, pęcznieje w żołądku, dając tym samym uczucie sytości, dzięki czemu zwyczajnie jemy mniej.
  • Siemię lniane dzięki zawartości błonnika, poprawia przemianę materii i działa delikatnie przeczyszczająco. Dobroczynne właściwości siemienia lnianego znane są od dawna, warto zatem wprowadzić siemię do swojej diety, zwłaszcza, gdy właśnie się odchudzamy.
  • Imbir dzięki zawartej w nim kapsaicynie, sprawia, że nieco wzrasta temperatura ciała, przez co szybciej spalane tłuszcze i węglowodany. Zatem herbata z imbirem może się przydać nie tylko, gdy chcemy się rozgrzać podczas przeziębienia, ale również, gdy chcemy zrzucić kilka kilogramów.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA