Zwalcz stres i zrzuć kilogramy

Stres każe nam podjadać, a tusza nas stresuje - robi się błędne koło. Ryby, seler i cynamon oraz mała zmiana stylu życia mogą jednak pomóc upiec dwie pieczenie na jednym ogniu!

Nieszczęścia chodzą parami i kobieta zestresowana często boryka się z nadmiarem tłuszczyku w talii czy na udach. Stres każe nam podjadać, a tusza nas stresuje - robi się błędne koło. Ryby, seler i cynamon oraz mała zmiana stylu życia mogą jednak pomóc upiec dwie pieczenie na jednym ogniu!

Odchudzająca dieta antystresowa

Stresu nie łatwo się pozbyć, podobnie jak zamiłowania do kulinarnych grzeszków. Denerwujemy się pracą, miłością, domem, dziećmi, a nawet pogodą i cóż lepszego na to wszystko niż coś słodkiego na uspokojenie? Podjadanie jest głównym winnym nadwagi, a stres częstym powodem podjadania.
Tymczasem, jakkolwiek ciężko jest zmienić pracę czy charakter partnera, nie mówiąc już o pogodzie, jest kilka wspaniałych trików, które za jednym zamachem pomagają nam się zrelaksować i stracić zbędne kilogramy. Zobacz sama co jeść i robić, by być szczuplejszą i bardziej pogodną…

 

Dieta odstresowująca

Odchudzająca dieta antystresowa

  • Więcej białka i zdrowych tłuszczy! To dzięki nim możemy uniknąć skoków poziomu cukru we krwi i związanych z nimi napadów głodu oraz złości. Już od śniadania powinnyśmy stawiać na nabiał, jajka, orzechy, a w ciągu dnia każdy posiłek uzupełniać chudym mięsem, rybami, kozim serem, oliwą z oliwek i fasolą. Unikajmy za to białego pieczywa, ryżu a nade wszystko słodyczy.
  • Cynamon i seler to dwaj najwięksi sprzymierzeńcy w walce ze stresującymi kilogramami. Ten pierwszy działa jak insulina pomagając przyswajać cukier i kontrolować jego poziom we krwi – dodawanie go do wszystkich słodkich pokarmów to sposób oszukanie ciągot do słodyczy. Seler zaś nie tylko jest niskokaloryczny i zaspokaja świetnie apetyt ale jego chrupanie świetnie odstresuje!
 

Ruch i zimno

Odchudzająca dieta antystresowa

  • Człowiek nie został stworzony do siedzenia – biurkowo-kanapowy tryb życia nie tylko spowolnił nasz metabolizm i wyhodował ludzkości brzuszki ale też wprowadził nam czynnik monotonni, pasywności, stresu… Tymczasem odrobina – dosłownie – ruchu każdej godziny to klucz nie tylko do smukłej sylwetki ale i lepszego humoru. Kiedy możesz więc wstawaj, przeciągaj się, schylaj, kucaj, chodź po schodach, zaciskaj mięśnie…
  • Wraz z ogrzewaniem i komfortem człowiek stracił też kontakt z zimnem, które jako bodziec jest stresujące dla ciała… ale też przygotowujące do radzenia sobie z innymi rodzajami stresu. Zimno ponadto zwiększa metabolizm i pomaga w walce z tłuszczykiem. Śpij więc przy otwartym oknie, hartuj się zimnymi prysznicami, chodź często na boso, wyłącz ogrzewanie…
 

Słońce i przyjaciele

Odchudzająca dieta antystresowa

  • Chowając się po biurach i mieszkaniach tracimy kontakt ze słońcem – często wychodzimy z domu kiedy jest ciemno i wracamy również w szarudze. To skutkuje niedoborem witaminy D i pogorszeniem nastroju znanym jako depresja zimowa. Więcej jemy, stajemy się apatyczni… Kiedy więc możesz korzystaj ze słońca – nie siedź w domu w weekend, spróbuj chodzić do pracy piechotą lub jeździć na rowerze, pracuj blisko okna, wychodź często na balkon, nie zasłaniaj się żaluzjami…
  • Nic nie rozładowuje stresu lepiej niż zabawa i śmiech. W towarzystwie czujemy się częścią grupy, jesteśmy szczęśliwsi i bardziej podbudzeni – wydziela się anty-stresowy hormon DHEA zaś zamiast o podjadaniu wolimy myśleć o flircie!

fot. depositphotos.com

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/6 lat temu
O zimnie też nie...
/6 lat temu
Świetnie, nie wiedziałam wcześniej o tym, że cynamon i seler pomagają w odchudzaniu :)