Nadwaga po ciąży. Sposoby przeciwdziałania.

Ciąża często jest przyczyną nadmiernego tycia. Przyszła mama myśli, że powinna jeść za dwóch. To nieprawda!
Ciąża często jest przyczyną nadmiernego tycia. Przyszła mama myśli, że powinna jeść za dwóch. To nieprawda!

Otyłość u kobiet, które urodziły dziecko, jest często efektem takiego właśnie właśnie myślenia.
W rzeczywistości zapotrzebowanie energetyczne w czasie ciąży zwiększa się nieznacznie – zaledwie o ok. 300 kcal. Natomiast istotnemu zwiększeniu ulega zapotrzebowanie na białko, składniki mineralne i witaminy.

Nadwaga po ciąży. Sposoby przeciwdziałania.

Należy też unikać popadania w drugą skrajność. Nie wolno ze strachu przed późniejszą nadwagą ograniczać jedzenia w trakcie ciąży. Rozwijające się dziecko, które za kilka miesięcy ma przyjść na świat, potrzebuje pełnowartościowego pożywienia, a może je otrzymać tylko od mamy.

Ciąża nie jest właściwym momentem na odchudzanie, ale też nie należy się przejadać. Inaczej mówiąc – to jakość jedzenia, a nie jego ilość, powinna być przedmiotem szczególnej troski przyszłej matki.

Kiedy już nie karmisz piersią, możesz poświęcić więcej uwagi sobie. I jeśli czujesz, że masz zbyt wiele zbędnych kilogramów, warto pomyśleć o ich zgubieniu.

Kilka porad jak pozbyć się zgromadzonego tłuszczyku:
  • przede wszystkim niech jedzenie Twojego dziecka będzie tylko dla niego; nie podjadaj w czasie przygotowywania mu posiłków, ani nie dojadaj tego, czego dziecko nie zdołało zjeść
  • jedz przynajmniej 4 posiłki dziennie w regularnych odstępach czasu (co około 3 godziny)
  • spędzaj dużo czasu na spacerach, na świeżym powietrzu; to pomoże Ci zapomnieć o podjadaniu
  • nie kupuj sobie batoników, wafelków, zamiast tego zjedz owoc
  • jeśli faktycznie chcesz się odchudzać, poinformuj o tym swoje otoczenie, abyś mogła liczyć na ich wsparcie
  • jedz wolno, delektuj się każdym kęsem
  • zapewniaj sobie różnorodność barw i smaków w przygotowywanych posiłkach
Dzięki tym kilku zasadom, łatwiej będzie Ci zrzucić niepotrzebny tłuszcz. Ty poczujesz się lepiej, a i Twoja sylwetka na tym zyska.

Artykuł pochodzi z serwisu Vitalia.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (14)
/2 lata temu
Ja bardzo szybko, po kilku tygodniach, bo poszłam na Body Jet do Medycyny Młodości. To nowoczesna liposukcja, która nie ma nic wspólnego z tym, co sobie kiedyś wyobrażałam strasznego na ten temat. Wcale nie było tak strasznie, to zabieg jak zabieg. Prawie od razu doszłam do siebie, co prawda przez jakiś czas musiałam nosić specjalną bieliznę, ale wszystko jest do przeżycia. Ważne, że jestem szczuplejsza i czuję się lepiej. Potem wzmocniłam jeszcze efekty odpowiednią dietą, więc ostatecznie jest bardzo dobrze.
/12 lat temu
Autor artykułu pewnie nie ma jeszcze dzieci i nie wie co to znaczy. Ja jem w pośpiechu bo na nic nie mam czasu i jem co mam w zasięgu ręki. Niestety.
/12 lat temu
w czasie ciazy przytyłam 35kilogramow. Jestem niska wiec nadmiar kilogram ow jest bardzo widoczny. Żle sie z tym czuje,mam pytanie ;czy jest jakaś dieta,którą mogę stosować,karmiąc piersią.
POKAŻ KOMENTARZE (11)