Jak wyćwiczyć smukłe mięśnie?

Każda kobieta marzy o pięknej figurze – niestety przesada w treningu często kończy się ciałem zbyt atletycznym. Zobacz jak ćwiczyć aby być szczupłą i umięśnioną…

Każda kobieta marzy o pięknej figurze – niestety przesada w treningu często kończy się ciałem zbyt atletycznym. Zobacz jak ćwiczyć aby być szczupłą i umięśnioną…

Jak wyćwiczyć smukłe mięśnie

fot. Victoria's Secret

Odchudzanie tłuszczyku wymaga oprócz ograniczeń dietetycznych także sporo wysiłku fizycznego. Pompki, przysiady, bieganie czy brzuszki pomagają spalić zbędne kalorie i kształtują ciało, ale mogą również przyczyniać się do rozrostu masy mięśniowej. W efekcie z pączka robi się kulturysta a nie modelka.

Jeśli chcesz trenować i aktywnie chudnąć, a jednocześnie cieszyć się pięknym smukłym ciałem gazeli, to weź pod uwagę następujące wskazówki:

  • Kształcenie szczupłych mięśni osiągamy przy pomocy ciężarków stanowiących odczuwalny balast ćwicząc w seriach 6-12 powtórzeń. Większa liczba powtórzeń kształci raczej wytrzymałość niż buduje tkankę mięśniową.
  • Trenuj minimum 3 razy w tygodniu – dopiero taki regularny wysiłek wywiera odpowiedni poziom stresu i mięśnie aby zaadoptować się do potrzeb muszą rosnąć.
  • Jedz białko – to główny budulec tkanki umożliwiający powstawanie nowych komórek mięśni. Nabiał, mięso i ryby są wspaniałym przyjacielem wszystkich trenujących, bo zapewniają także długie poczucie sytości bez przepełnienia.
  • Ograniczaj węglowodany – jeśli spożywasz za dużo cukrów prostych lub złożonych, wydzielająca się w twoim organizmie insulina uniemożliwia ci spalanie tłuszczu. Nie eliminuj ich całkowicie, bo potrzebujesz energii i sprawnego mózgu, ale nie przejadaj się zwłaszcza słodyczami i produktami z białej mąki.
  • Jedz odpowiednio dużo – restrykcyjna dieta i trening siłowy to kiepskie połączenie. Bez odpowiedniej liczby kalorii, białka i tłuszczy oraz złożonych węglowodanów, twój organizm nie będzie miał siły na trening, twój metabolizm się znacząco zwolni i w dłuższym okresie czasu możesz wręcz przybierać na wadze a później będzie ciężko to zrzucić.
  • Nie przesadzaj z kardio – częste, długodystansowe biegi działają osłabiająco na mięśnie i nie sprzyjają wcale zrzucaniu wagi. Zdecydowanie lepsze będą dla ciebie krótsze, bardziej intensywne sesje.
  • Nie przejmuj się wagą – pracując nad zamianą tłuszczyku w mięśnie nie będziesz od razu widzieć różnicy w kilogramach. Ciesz się faktem, że ubrania wyglądają lepiej, że brzuch jest bardziej płaski a nogi zgrabniejsze. Mięśnie też ważą swoje i wagowo wcale nie musisz stracić.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)