ćwiczenia na siłowni fot. Adobe Stock

Jak spalić dużo kalorii w krótkim czasie? Poznaj 5 najlepszych sposobów!

Chciałabyś spalić jak najwięcej kalorii w jak najkrótszym czasie? Podpowiadamy, jaki rodzaj aktywności warto podjąć, by osiągnąć cel!
Agata Bernaciak / 13.04.2018 15:20
ćwiczenia na siłowni fot. Adobe Stock

Chyba każda z nas marzy o takim rodzaju aktywności, który nie męczy, a pozwala w ekstremalnie krótkim czasie spalić ogrom kalorii. Prawda jest jednak taka, że taki sposób niestety nie istnieje...

Jeśli zależy ci na szybkiej utracie wagi, musisz zdecydować się na nie lada wysiłek dla twojego organizmu. Tylko w ten sposób uda ci się spalić bardzo dużo kalorii w krótkim czasie.

Zastanawiasz się, o jakich rodzajach aktywności mowa? W tym artykule podpowiemy ci, jak zacząć ćwiczyć! Jeśli podejmiesz się tego wyzwania, pierwsze rezultaty zauważysz już po dwóch tygodniach. I nie mówimy tu jedynie o utracie masy ciała, ale również o poprawie samopoczucia, zwiększeniu wydolności organizmu, a także o rozwoju masy mięśniowej, która odmieni twoje ciało nie do poznania!

Jak spalić dużo kalorii w krótkim czasie?

1. Postaw na trening aerobowy

To w trakcie jego wykonywania pracują wszystkie mięśnie, a ty spalasz naprawdę dużo kalorii. Jeśli zależy ci na długofalowych efektach i chcesz sporo schudnąć, po prostu MUSISZ go włączyć do swojego codziennego rytmu dnia.

2. Nie rezygnuj z interwałów

To najlepszy sposób na podkręcenie metabolizmu i poprawę kondycji fizycznej. Treningi interwałowe nie są długie (trwają około 20 minut), ale podnoszą tętno do maksymalnego poziomu spalając przy tym setki kalorii! Najlepiej wykonywać je 2 razy w tygodniu.

3. Zwiększaj obciążenie

Tylko w ten sposób doprowadzisz swoje mięśnie do prawdziwego zmęczenia. Pamiętaj, że twoje ciało jest przyzwyczajone do pracy z własnym obciążeniem. Dopiero jej powiększenie wymusza intensywny wysiłek, a co za tym idzie - spalasz więcej kalorii.

4. Zacznij trenować tabatę

Ten 4,5 minutowy trening interwałowy naprawdę daje wycisk. W jego trakcie możesz spalić nawet 150 kcal! Nie wierzysz? To spróbuj go wykonać np. 3 razy.

Sprawdź! Ekspresowe odchudzanie: tabata z trenerką krok po kroku

5. Uwierz w siebie

Jeśli w trakcie wykonywania aerobów, treningu siłowego lub interwałów czujesz potężne zmęczenie, spróbuj przekroczyć własne granice i wytrwać jeszcze np. 15 sekund. W ten sposób zwiększasz wydolność organizmu i podkręcasz metabolizm do niebotycznych wartości!

Polecamy!
Twoim kompleksem jest za duża pupa? Oto 3 najskuteczniejsze rady, jak ją zmniejszyć!
Jak ćwiczyć na trampolinie? Te ćwiczenia pomogą ci schudnąć i wysmuklić całą sylwetkę!