Prozaicznie rzecz ujmując, Gymstick to kawał kija z dwoma gumami, który kosztuje od 250 złotych wzwyż. Mało zachęcające? W rzeczywistości, to jeden z najlepszych przykładów na to, że proste rozwiązania działają najlepiej, zaś inwestycja nie jest wielka, jeśli porównać ją z karnetami na siłownię czy aerobik.
- Kolor zielony: dla rehabilitacji ruchowej, osób starszych.
- Kolor niebieski: dla kobiet, młodych sportowców.
- Kolor czarny: dla sprawnych fizycznie kobiet, mężczyzn i młodych sportowców.
- Kolor srebrny: dla sprawnych mężczyzn i sportowców.
- Kolor złoty: dla ćwiczących muskulaturę i sportowców.
Ćwiczenia są nie tylko łatwe do zrozumienia, ale też bezpieczne, bo w przeciwieństwie do treningu z ciężarkami, nie ma tu ryzyka przeciążeń i nadwyrężenia kręgosłupa. Można wykonywać je samemu w domu albo w grupie, pod nadzorem instruktora, który wskaże najlepsze dla nas pozycje i ruchy. Ćwicząc w odpowiednim tempie zyskujemy na kondycji, poprawiamy funkcjonowanie układu krążenia, wzmacniamy serce i polepszamy koordynację ruchów ciała. Wysiłek pomaga też rozładować zmęczenie i nerwy po całym dniu pracy zaś doładować zasoby energii i dobrego samopoczucia.
Poszczególne partie mięśni ulegają przy tym nie tylko wzmocnieniu, ale też rozciągnięciu, co harmonijnie rozwija budowę ciała i nie narażając nas na dysproporcje i przykre zesztywnienia. Wykonując szeroki program treningowy możemy mieć spokój sumienia, jeśli chodzi o każdą część ciała. W standardowych zestawach ćwiczeń jest dużo wykroków, przysiadów, rozciągnięć, ale Gymstick można również wykorzystać do marszu typu Nordic Walking, gdzie drążek zakłada się na ramiona. W ten sposób zredukować można ból i napięcie mięśniowe w rejonie szyi, poprawić ruchomość kręgosłupa i zaangażować do pracy różne grupy mięśni nóg nie obciążając stawów kolanowych ani biodrowych.
źródło: www.gymstick.co.uk
Agata Chabierska
Agata Chabierska