Dieta

Mam 17 lat mam 163cm i 62kg. Przez wiele lat miałam nadwagę a teraz, kiedy z tego wyrosłam chciałabym schudnąć i ważyć ok.52kg. Chce jednak zrobić to racjonalnie i połączyć dietę z ćwiczeniami (aerobikiem albo siłownią).
/ 15.01.2008 22:24
Dieta

Mam 17 lat mam 163cm i 62kg. Przez wiele lat miałam nadwagę a teraz, kiedy z tego wyrosłam chciałabym schudnąć i ważyć ok.52kg. Chce jednak zrobić to racjonalnie i połączyć dietę z ćwiczeniami (aerobikiem albo siłownią). Mam nadzieje ze doradzi mi Pani jak moja dieta powinna wyglądać. Mam straszne "boczki" i fałdy tłuszczu na Brzuchu, nie mówiąc juz o "pomarańczowej skorce" i rozstępach.
Dziękuję za pomoc


Dominika

Droga Dominiko

Jeżeli po latach osiągnęłaś wagę 62 kg to jesteś na dobrej drodze do zrzucenia kolejnych kilogramów. Sama znalazłaś najlepsze rozwiązanie, czyli połączenie ćwiczeń i diety. Ponieważ jesteś młoda polecam oprzeć swój plan na ćwiczeniach. Ogranicz kalorie pochodzące ze słodyczy, oraz produktów smażonych. Codziennie jedz 3 porcje warzyw i 2 porcje owoców (najlepiej pomarańczy, grejpfrutów i jabłek). Obiad jest niezbędny, jako ciepły posiłek w ciągu dnia. Może spróbuj sama gotować sobie zdrowe zupy. Są lekkostrawne, sycące i zdrowe. Polecam gotowanie zupy na 2-3 dni. Pomidorowa, kalafiorowa z koperkiem, ogórkowa, grzybowa, pieczarkowa, barszcz czerwony- w każdym sklepie znajdziesz w dziale z mrożonkami gotowe mieszanki warzyw na zupę. Wystarczy ugotować wcześniej bulion z kawałka kurczaka np. nogi, skrzydełka i do wrzątku dodać taką mieszankę. Możesz też spróbować ugotować taką mieszankę w wodzie i dodać na koniec łyżkę masła (nie margaryny), łyżkę śmietany 12 %, lub jogurtu i doprawić do smaku solą, pieprzem, ziołami. Nie rób tzw. zasmażek, nie dodawaj kiełbasy, czy podsmażonego boczku. Jest to idealny posiłek popołudniowy jeżeli zamierzasz wyjść na ćwiczenia. Duża porcja surówki i np. serek wiejski z grahamką powinny zaspokoić apetyt po wysiłku fizycznym i dodać energii.

Pozdrawiam serdecznie


Zuzanna Gąsiewska, dietetyk