Bądź szczuplejsza niż koleżanki...

W zaledwie sześć tygodni! To nowa dieta, która podbija Wielką Brytanię obiecując utratę 5-10 kilo w przeciągu 50 dni.

W zaledwie sześć tygodni! To nowa dieta, która podbija Wielką Brytanię obiecując utratę 5-10 kilo w przeciągu 50 dni.

Bądź szczuplejsza niż koleżanki...

„Sześć tygodni do O-Mój-Boże” (z eng. „Six Weeks to OMG”) to książka napisana przez Venice A. Fulton (w rzeczywistości zaś mężczyznę, Paula Khanna, ukrywającego się pod damskim pseudonimem) i sprzedająca się jak ciepłe bułeczki. Publikacja wywołuje jednocześnie falę kontrowersji i krytyki zachęcając młode kobiety do rywalizacji wagowej – „bądź szczuplejsza niż koleżanki” – pisze autor na okładce.

Co robić przez 6 tygodni?

Bądź szczuplejsza niż koleżanki...

Venice Fulton ma swój oryginalny przepis na piękną sylwetkę, który szczególnie chwyta za serca młode dziewczęta gotowe do wszelkich wyrzeczeń. Oto plan strategiczny aby uzyskać ciało pt. „O-Mój-Boże!”:

  • Zimne kąpiele – codzienna kąpiel w zimnej wodzie przez piętnaście minut ma przyspieszać metabolizm i spalać tłuszcz.
  • Ćwiczenia na czczo – po obudzeniu należy przez 30 minut wykonywać intensywne ćwiczenia aby ruszyć rezerwy tłuszczu, jako że ciało rano nie ma już żadnego paliwa z jedzenia. Zaleca się różnorodne ćwiczenia angażujące wiele części ciała.
  • Bez śniadania – po gimnastyce należy przez trzy godziny nic nie jeść aby ciało po nocy ucztowało na samym sobie. Ponoć nasze ciała nie potrzebują posiłku zaraz po przebudzeniu...
  • Mniej owoców – mimo zawartości witamin i minerałów owoce są winne wysokiego stężenia fruktozy, czyli naturalnego cukru, który z kolei blokuje działanie leptyny – hormonu wydzielanego gdy jesteśmy nasyceni. A więc im więcej owoców zjemy tym więcej dojemy pokarmów potem.
  • Zero przekąsek – nie potrzeba jeść sześciu małych posiłków w ciągu dnia, trzy stanowczo wystarczą, przekonuje Fulton.
  • Dużo kawy – kofeina ma otwierać komórki tłuszczu i zachęcać je do uwalniania kwasów tłuszczowych do krwioobiegu. Fulton zaleca pić dużo czarnej kawy, bez mleka i cukru.
  • 4 smartphony – wielkość porcji węglowodanów jaką poleca Venice to dwa smartphony ułożone na dwóh smartphonach. Do tego dużo warzyw i białka. To wszystko czego potrzebuje kobieta.

Co na to koleżanki?

Mała jest szansa, że zzielenieją z zazdrości. Prawdopodobnie po sześciu tygodniach bez śniadań i owoców, wylegiwania się w zimnej wannie i wyczerpującego ćwiczenia o świcie będziesz przypominać upiora; bezsennego na dodatek po przedawkowaniu kofeiny. Na pewno nie pomożesz zdrowiu ani urodzie – jest wręcz duża szansa, że będziesz musiała ubytki na gwałt uzupełniać, aby nie paść z wycieńczenia.

Dietetycy przed tą i podobnymi dietami surowo przestrzegają – wykańczanie organizmu nie jest metodą na schudnięcie. Należy jeść wszystko, w rozsądnych (częstych ale małych) porcjach, nie żałować sobie śniadań ani owoców i unikać nadmiaru kofeiny. A zimna woda, owszem, zdrowia, urody i szczupłości może dodać, choć lepsze są chłodne kąpiele w jeziorach czy morzu oraz lodowate natryski niż wylegiwania się bez ruchu w zimnej wannie z wodą.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/6 lat temu
Będziesz wyglądać jak upiór ale i tak większość kobiet się odchudza żeby bardziej spodobać się sobie i mężczyzną :)
/6 lat temu
Będziesz wyglądać jak upiór ale i tak większość kobiet się odchudza żeby bardziej spodobać się sobie i mężczyzną :)