5 dziwnych metod, aby nie utyć

Nie każda skuteczna dieta oznacza głód i wyciskanie siódmych potów. Zobacz jakie oryginalne pomysły mogą także pomóc ci zrzucić wagę…
/ 04.02.2013 08:04

Nie każda skuteczna dieta oznacza głód i wyciskanie siódmych potów. Zobacz jakie oryginalne pomysły mogą także pomóc ci zrzucić wagę…

5 dziwnych metod aby nie utyć

depositphotos.com

1. Ogniste przyprawy

Naukowcy zgadzają się z dietetykami, że przyprawy takie jak pieprz kajeński zawierają substancje zwane termogenicznymi, które przyspieszają tempo naszego metabolizmu i spalania tkanki tłuszczowej. Ponadto, kapsaicyna zawarta w chili okazuje się mieć również wpływ na kontrolowanie poziomu cukru we krwi – to może być kluczem do szczupłości azjatyckich nacji!
Oprócz pieprzu i chili możesz wykorzystywać do odchudzającego doprawiania pokarmów także cynamon, który zwiększa wrażliwość na insulinę i pomaga obniżyć poziom tłuszczu w pasie.

2. Więcej tłuszczu

Jednonienasycone kwasy tłuszczowe oraz kwasy należące do grupy Omega 3 są wspaniałym sprzymierzeńcami w walce z otyłością brzuszną. Ich przeciwzapalne działanie pomaga całemu organizmowi i jednocześnie osłabia skłonności do magazynowania tłuszczu. Jakby tego było mało, pokarmy bogate w Omega 3 pomagają kontrolować hormony stresu obniżając naszą podatność na nerwowe podjadanie. Jednym słowem łososiem, tuńczykiem, orzechami włoskimi i siemieniem lnianym możesz się przejadać codziennie.

3. Zielona herbata

Choć nie należy ściśle do odchudzających naparów, zielona herbata bogata jest w polifenole, które przyspieszają utlenianie tłuszczy. Otyłe osoby, które piją regularnie zielony napar mają niższą wagę oraz węższą talię, niż jedzący i gimnastykujący się tyle samo ludzie, którzy zielonej herbaty nie piją.

4. Bawarka i muesli na śniadanie

Choć o nabiale różnie się mówi, jeśli chodzi o aspekt zdrowotny, mleko i jogurty w sposób udowodniony obniżają wskaźnik tłuszczu w ciele. Naukowcy podejrzewają, że chodzi tutaj o zawartość aminokwasu zwanego argininą oraz sprzężonego kwasu linolowego.

5. Witamina C

Działa nie tylko na przeziębienie, ale także na nadwagę! Badania wskazują, że przyjmowanie suplementów witaminy C jak również jedzenie dużej ilości owoców i warzyw pomaga kontrolować hormon zwany kortyzolem, który promuje odkładanie się tłuszczu na ciele.