25+ w formie

kobieta, dziecko
Praca, dom, dzieci sprawiają, że młoda mama funkcjonuje na najwyższych obrotach i ma dla siebie ciągle za mało czasu. Aby zgubić kilogramy pozostałe po porodzie, nie może zapominać o regularnych posiłkach.
/ 06.11.2009 12:17
kobieta, dziecko
Katarzyna jest mamą 3-letniej Ani i 5-letniego Jasia. Po pierwszej ciąży błyskawicznie odzyskała figurę. Jednak po urodzeniu Ani zgubienie kilku kilogramów nie było już takie łatwe. BMI Katarzyny to 23, czyli norma. Jej problemem nie jest jednak waga tylko wystający brzuszek, którego bezskutecznie usiłuje się pozbyć. Co zrobić, by odzyskać figurę i zmieścić się w ulubioną kreację?

Ćwiczenia na płaski brzuch:
Połóż się na plecach, ugnij kolana, stopy oprzyj płasko na podłodze. Zrób wdech. Odrywając od podłogi tylko łopatki, sięgnij rękoma jak najdalej. Wytrzymaj kilkanaście sekund. Powróć do pozycji wyjściowej. Powtarzaj ćwiczenie 10 razy.

Ekspert radzi:
Bardzo aktywna mama potrzebuje dużo energii. Jeśli regularnie nie uzupełnia „paliwa”, może odczuwać zmęczenie, bóle głowy, pogorszenie koncentracji i pamięci, a także wilczy głód. Wtedy sięga po „puste kalorie” – słodkie przekąski lub szybkie jedzenie typu fast food, które zmieniają się w tłuszcz. Aby pani Katarzyna odzyskała figurę, proponuję:
* jeść regularnie 4–5 małych posiłków dziennie, najlepiej co dwie–trzy godziny;
* dzień zaczynać od śniadania zjedzonego przed wyjściem z domu. Zrobić dwie 15-minutowe przerwy w pracy na II śniadanie i lunch. Po południu przygotować lekką obiadokolację.

Strategia dla ciebie:
Jedz warzywa, razowe i pełnoziarniste pieczywo, a do posiłków dodawaj po łyżeczce płatków owsianych. W ten sposób wzbogacisz dietę w błonnik. Reguluje on trawienie, działa niczym miotełka, usuwając z jelit toksyny, a także daje uczucie sytości na długo.żPrzyczyną wystającego brzucha mogą być wzdęcia. Jeśli masz takie problemy, łykaj Bio-Błonnik.
Co utrudnia odchudzanie? - Złe nawyki i styl życia
Teraz masz największą szansę, by schudnąć, bo po 25. roku życia przemiana materii jest jeszcze szybka. Jednak niektóre nawyki mogą ci to utrudnić. Oto kilka z nich:

* Nieregularne Posiłki. Sprawiają, że wydłużają się przerwy pomiędzy posiłkami. Wywołuje to silny głód, który zaspokajamy tym, co akurat jest pod ręką, np. batonikiem.
* Obfite Kolacje. Wieczorem potrzebujemy mniej energii, wolniej też spalamy kalorie. Nasz organizm wytwarza bowiem więcej hormonów, które ułatwiają gromadzenie tłuszczu w tkance tłuszczowej. Dlatego nocne łasuchy zazwyczaj mają kłopoty z nadwagą.
* Za mało ruchu. Koncentrując uwagę wyłącznie na diecie, zapominamy o aktywności fizycznej. Nie rozwijamy więc mięśni. Tymczasem regularne ich pobudzanie ułatwia spalanie kalorii, dzięki czemu w organizmie nie odkłada się tkanka tłuszczowa.

Nasza rada:
Na podwieczorek wypijaj szklankę soku pomidorowego. Zawarty w nim potas ułatwia usuwanie nadmiaru wody z organizmu, a tym samym wspomaga odchudzanie.

Redakcja poleca

REKLAMA