Jak sprawić, by trening był lekko jak piórko?

Na siłowni liczą się przede wszystkim postępy. Nowy model butów Nike Zoom Fit Agility zaprojektowano z myślą o maksymalnym wybiciu podczas treningu.
Nike Zoom Fit Agility – trening lekki jak piórko fot. serwis prasowy Nike

Co odróżnia buty Nike Zoom Agility?

Nike Zoom Fit Agility zaprojektowano z myślą o zapewnieniu maksymalnego wybicia podczas treningu. Wewnątrz poduszki gazowej Zoom Air rozmieszczono napięte włókna, które w trakcie aktywności fizycznej „oddają” energię nacisku  –  co pozwala ćwiczyć szybciej i mocniej.

Tradycyjna konstrukcja Nike Zoom często nie zapewniała elastyczności niezbędnej podczas treningu. Dlatego projektanci Nike rozdzielili poduszkę Nike Zoom Air na niezależne jednostki, dzięki którym but może zginać się we wszystkich kierunkach. Każdej z nich nadano sześciokątny kształt i rozmieszczono w miejscach wymagających amortyzacji.

Co na temat nowej konstrukcji butów Nike Zoom mówią eksperci?

Nike Zoom Fit Agility to but zaprojektowany na podstawie badań laboratoryjnych. Przeanalizowaliśmy sześć ruchów najczęściej wykonywanych przez kobiety podczas treningu: wypady na nogę, przysiady, odpychanie, przyciąganie, skłony i skręty ciała, otrzymując rozkład sił nacisku na stopę. W efekcie układ poduszek w podeszwie zewnętrznej zapewnia amortyzację i sprężystość.
- mówi Nicole Mueller, Design Director Nike Women's Training Footwear.

Cholewka modelu stanowi mieszankę lekkiej siateczki, wzmocnionej specjalną pianką. Połączenie to oferuje optymalną wentylację, wsparcie oraz poczucie komfortu. But uzupełniono o system włókien Flywire, dopasowujących się do stopy w ruchu.

Nike Zoom Fit Agility dostępny jest w wybranych salonach Nike oraz na Nike.com.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)