Na co zwrócić uwagę wybierając odzież narciarską i snowboardową?

Na co zwrócić uwagę wybierając odzież narciarską i snowboardową?

Wbrew pozorom wybór odpowiedniej odzieży narciarskiej czy snowboardowej nie jest prosty. Niby wystarczy iść do sklepu i kupić to, co się nam aktualnie podoba. Jednak nie zwracając uwagi na szczegóły i przydatne dodatki łatwo możemy zmarnować pieniądze. Na co więc zwracać uwagę?
/ 30.09.2016 14:33
Na co zwrócić uwagę wybierając odzież narciarską i snowboardową?

Wybierając zarówno odzież narciarską, jak snowboardową należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, które mogą nam znacznie ułatwić życie na stoku. Wybierając kurtkę z dobrą membraną sprawdźmy, czy posiada ona podklejane szwy w takich newralgicznych miejscach jak kaptur czy ramiona. Dzięki takiemu rozwiązaniu kurtka nie będzie przemakała. Bardzo dużym atutem będą również rozpinane wywietrzniki. W kurtce znajdziemy je pod pachami, w spodniach zaś pod kolanami. Jeżeli klupując kurtkę mamy zamiar ją również nosić poza stokiem na co dzień, sprawdźmy czy posiada ona odpinany pas śniegowy. Bardzo wygodnym dodatkiem będzie kieszonka na karnet umieszczona na rękawie, dzięki której nie będziemy musieli go wyjmować za każdym razem, gdy mijamy bramki.

Zobacz również: Ski Central Latemar (Obereggen) – piękne widoki i świetne warunki narciarskie

Decydując się na kurtkę uniwersalną, warto poszukać takiego modelu, w którym wykorzystano technologię Softshell. Jest to technologia stosowana w odzieży outdoorowej, która zapewnia maksymalną swobodę ruchu dzięki zastosowaniu miękkich i elastycznych materiałów. Zazwyczaj jest to dość śliska warstwa zewnętrzna i ciepła, najczęściej polarowa podszewka. Jeśli pogoda nie jest najgorsza (tj. nie ma wielkiego mrozu, zamieci wiatru) tego typu kurtka może być alternatywą dla klasycznego kilkuwarstwowego stroju „na cebulkę”. Membrany stosowane w ubraniach softshellowych powinny zapewnić komfort szusowania w łagodnych warunkach atmosferycznych. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby połaczyć ubiór na cebulkę z kurtką wykonaną w technologii softshell. 

Zobacz również: Pradollano – na narty i na plażę?