Kupowanie butów do biegania - o czym powinnaś pamiętać fot. serwis prasowy partnera

Kupowanie butów do biegania - o czym powinnaś pamiętać

Bieganie to wspaniała dyscyplina, która cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. Zobacz, jakie buty wybrać, by w pełni się z niej cieszyć!
Agata Bernaciak / 30.07.2014 09:48
Kupowanie butów do biegania - o czym powinnaś pamiętać fot. serwis prasowy partnera

O zaletach biegania można opowiadać godzinami. By jednak czerpać z niego radość, należy zadbać przede wszystkim o odpowiednie buty do biegania. O czym warto pamiętać przy ich wyborze?
 

Dlaczego buty są tak ważne?

Wygoda połączona z modnym fasonem to główne cechy, którymi charakteryzują się współczesne buty sportowe. Jednak to nadal za mało, jeśli chodzi o specjalne buty do biegania. By zapewniały one maksymalną ochronę przed urazami i kontuzjami, powinny zostać dopasowane zarówno do naszej stopy jak i typu podłoża, po którym najczęściej będziemy biegać.

Pamiętajmy, że buty do biegania powinna wyróżniać zapewniająca doskonałą amortyzację podeszwa. Te warunki spełniają m.in. buty New Balance, w których zastosowano specjalną wkładkę profilowaną C-Cap. O komforcie biegania decyduje również górna część buta. To ona zapewnia stabilizację oraz maksymalny komfort. Może go zagwarantować m.in. wykorzystanie przewiewnych materiałów, dzięki którym stopa nie poci się w czasie intensywnego treningu. Dobrym przykładem są buty adidas – dzięki nowym technologiom zapewniają doskonałą wentylację w czasie biegu, a zastosowana dodatkowo wkładka zapewnia ochronę przez chorobami grzybiczymi oraz przykrym zapachem.

Gdzie szukać odpowiedniego obuwia?

Profesjonalne buty do biegania warto kupować w sklepach sportowych oraz u producentów obuwia tworzonego z myślą o ludziach żyjących aktywnie. W efekcie wybór takiego obuwia jest coraz szerszy i można je znaleźć w wielu punktach sprzedaży.

Dobrych sklepów sportowych jest wiele. Zatrudnieni w nich specjaliści pomogą wybrać takie buty, które ułatwią treningi i sprawią, że bieganie nie narazi stawów na kontuzje. Taką pomoc może zaoferować na przykład sieć sklepów sportowych INTERSPORT czy sklepy internetowe takie jak ButSklep.pl. Dokładny opis oraz możliwość darmowej wymiany towaru to czynniki, które zachęcają miłośników biegania do korzystania z coraz szerszej oferty sklepów online.
 
Dzięki dobrze wybranym butom bieganie staje się znacznie większą przyjemnością. Odpowiednia cholewka i podeszwa wykonana z najlepszych materiałów to podstawa dla każdego, kto chce trenować w sposób bezpieczny i odpowiedzialny. W dobre buty do biegania z pewnością warto zainwestować, gdyż to one w znacznej mierze decydują o naszej formie i efektach kolejnych treningów.

materiały partnera