Trening mięśni Kegla - dla kogo?
Trening mięśni dna miednicy jest doskonałym rozwiązaniem dla:- wszystkich kobiet, które zostały mamami
- kobiet w okresie menopauzy
- osób wykonujących ciężką fizyczną pracę
- osób narażonych na stres
- osób prowadzących niezdrowy tryb życia
- wszystkich tych, którzy chcą zmniejszyć bóle pleców, ujędrnić ciało, poprawić postawę, zwiększyć doznania seksualne
Trening mięśni Kegla - po co?
Mięśnie, które nie wykonują żadnej pracy, słabną i w rezultacie stają się dużo mniej efektywne. Dlatego systematyczne ćwiczenie mięśni dna miednicy powinno być nawykiem każdej kobiety. Wówczas ma ona szansę wyeliminować nieprzyjemne skutki osłabienia mięśni, jak mimowolne wyciekanie moczu podczas kaszlu, śmiechu czy ćwiczeń fizycznych, a także brak satysfakcji z życia seksualnego.Trening mięśni Kegla - jak ćwiczyć?
Mięśnie dna miednicy można ćwiczyć wszędzie: w pracy, w domu, w trakcie podróży samochodem lub autobusem - w sposób niewidoczny dla otoczenia. W ramach kampanii edukacyjnej „CoreWellness – wewnętrzna siła” można zamówić darmową płytę z ćwiczeniami mięśni dna miednicy autorstwa światowej sławy eksperta prof. Kari Bø z Norweskiego Kolegium Nauk Sportu w Oslo. Płytę można zamówić na stronie www.corewellness.pl oraz pod numerem infolinii 800 60 66 68 (czynna pn.- pt. w godz. 8.30 – 17.30).Trening mięśni Kegla - czy to skomplikowane?
System ćwiczeń jest prosty i nieinwazyjny dla naszego organizmu, dlatego mogą go wykonywać nawet panie w podeszłym wieku.Przykładowe ćwiczenie:
Połóż się na plecach, ugnij kolana. Nogi i stopy trzymaj złączone razem, ręce rozłóż do boku. Unieś w górę miednicę, pamiętaj jednak o tym, aby górna część kręgosłupa przylegała do podłogi. Przytrzymaj kilka sekund, rozluźnij i opuść miednicę. Wykorzystaj przy tym wszystkie mięśnie brzucha, wytrzymaj w takiej pozycji kilka sekund i rozluźnij. Powtórz to ćwiczenie 5 razy.