Czy wiesz jak zrobić 6 Weidera?

Fitness klub może być prowadzony przez każdą osobę nawet taką, która nie posiada specjalistycznego wykształcenia w zakresie fitness.
Aerobiczna 6 Weidera (A6W) to sześć aerobowych ćwiczeń fitness pomagających w krótkim czasie uzyskać płaski i ładnie umięśniony brzuch. Jak zrobić Szóstkę Weidera – poniżej znajdziesz zestaw ćwiczeń i kilka wskazówek, dzięki którym trening będzie efektywniejszy.
/ 17.03.2011 05:16
Fitness klub może być prowadzony przez każdą osobę nawet taką, która nie posiada specjalistycznego wykształcenia w zakresie fitness.

Ćwiczenia 6 Weidera wykonuje się cyklicznie, tj. poprzez powtarzanie danych ćwiczeń w seriach. Podczas treningu powinieneś wykonać 3 serie. Plan ćwiczeń trwa 42 dni. W pierwszym dniu wykonaj tylko jedną serie, w drugim i trzecim dniu po dwie serie, od czwartego dnia do końca treningu - 3.

Między poszczególnymi seriami można zrobić sobie krótką przerwę, podczas której warto rozciągać mięśnie brzucha robiąc np. mostek. Przerwy nie są zalecane między poszczególnymi cyklami.

Najbardziej istotne jest to, aby zatrzymać dany ruch na 3 sekundy w momencie największego naprężenia mięśni brzucha.

Nic się nie stanie jeśli przerwa w ćwiczeniach wynosi 1 dzień – po prostu przechodzimy do kolejnego dnia ćwiczeń. Natomiast dłuższa przerwa, np. 2-4 dni powoduje konieczność powrotu do dnia ćwiczeń, na którym skończyliśmy. Czas całego treningu zatem się wydłuża. Przerwa 5-14 dni niesie konieczność cofnięcia się o połowę dni trwania treningu, np. przerwa trwała 8 dni – cofamy się o 4 dni. Jeśli zaprzestanie ćwiczeń trwało dłużej niż dwa tygodnie, najlepiej rozpocząć program od nowa.

Ćwiczenie 1. Kładziemy się na płaskim podłożu z rękami wzdłuż tułowia. Podnosimy na zmianę raz jedną, raz drugą nogę pamiętając o zachowaniu kąta 90 stopni w kolanie i biodrze. Podczas podnoszeń, unosimy jednocześnie barki bez odrywania tułowia od podłoża. To moment największego napięcia mięśni, więc wytrzymujemy w takiej pozycji około 3 sekundy. Jeśli to nam pomoże, można objąć kolana dłońmi, lecz nie przytrzymujmy ich zbyt mocno.

Ćwiczenie 2. Ponownie kładziemy się na płaskim podłożu, lecz w tym wypadku unosimy jednocześnie obie nogi pamiętając o odpowiednim kącie nachylenia i uniesieniu barków. Wytrzymujemy w takiej pozycji 3 sekundy podczas których zachowane jest maksymalnie napięcie mięśniowe.

Ćwiczenie 3. Ponownie jest to ćwiczenie analogiczne do pierwszego. Różnica polega na tym, że rąk nie trzymamy wzdłuż tułowia, a splatamy je na karku. Pamiętajmy o utrzymaniu pozycji maksymalnego napięcia mięśni przez 3 sekundy.

Ćwiczenie 4. To połączenie ćwiczenia numer 2 i 3. Polega na podnoszeniu obu nóg z jednoczesnym spleceniem rąk na karku i utrzymaniu w pozycji napięcia mięśniowego przez około 3 sekundy.

Ćwiczenie 5. Zaplatamy ręce na karku i unosimy klatkę piersiową. Podobnie jak w ćwiczeniu 1 i 3, podnosimy raz jedną, raz drugą nogę, z tym że nie zatrzymujemy ich w momencie największego napięcia mięśni, a wykonujemy ruch przypominający rowerek (nożyce).

Ćwiczenie 6. Unosimy część barkową tułowia, jednocześnie podnosząc obie nogi. Utrzymujemy taką pozycję przez 3 sekundy.

Czas wykonana ćwiczeń nie powinien przekraczać 40 minut.

Ponieważ każdego dnia zwiększa się intensywność treningu, po około 16 dniach trzeba przyspieszyć tempo wykonywania ćwiczeń.

Podczas stosowania A6 W nie trzeba stosować żadnego specjalnego programu żywieniowego. Oczywiście stosowanie odpowiedniej diety może wspomóc osiągnięcie oczekiwanych rezultatów, jednak nie polecam łączyć tego treningu z każdym rodzajem diety, np. popularną obecnie dietą Dukana. Dostarcza ona zbyt mało węglowodanów potrzebnych do gromadzenia energii na ćwiczenia. W rezultacie ćwiczenia mogą okazać się wycieńczające organizm. Również dieta kopenhaska czy tybetańska nie są dobrym połączeniem z tego typu ćwiczeniami. Ja stosowałam najbezpieczniejszą dietę – 1000 kalorii i rezultat był świetny - bez zbytniego obciążania organizmu i bez uczucia zmęczenia.

Redakcja poleca

REKLAMA