Aplikacje sportowe. Poznaj je!

Aplikacje sportowe. Poznaj je! fot. serwis prasowy Samsung
Sprawdź, jakie aplikacje pomogą ci utrzymać doskonałą kondycję
07.09.2015 12:19
Aplikacje sportowe. Poznaj je! fot. serwis prasowy Samsung
Aplikacje dostępne na telefon stają się coraz bardziej przydatne. Używamy ich żeby kontaktować się ze znajomymi, robić zakupy, czy zdjęcia z artystycznym filtrem. Aplikacje przydają się również wtedy, gdy chcemy schudnąć albo utrzymać kondycję. Wyliczą pokonany dystans podczas biegu, ilość spalonych kalorii czy ustalą, jaki trening będzie odpowiedni dla naszej masy ciała. Poznaj 5 aplikacji, dzięki którym pokochasz sport.

1. Coś dla biegaczy

Aplikacja zapisze trasę biegu, ilości pokonanych kilometrów oraz twoje postępy w treningu. Dodatkowo, multimedialny kalkulator obliczy ilość spalonych kalorii, wyznaczy tętno, a wirtualny trener świetnie zmotywują do dalszej pracy. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii swoimi wynikami i rekordami będziesz mogła pochwalić się znajomym przez Facebooka albo Google +.
Nazwy aplikacji: Endomondo – Bieganie & Rower, Runtasic Running & Fitness, Trening nóg.

2. Na ćwiczenie mięśni brzucha

Specjalnie dla osób, które chcą cieszyć się płaskim brzuchem, powstały aplikacje automatycznie regulujące plan treningu. Mobilna aplikacja staje się prawdziwym trenerem, który ułoży zestaw ćwiczeń i zmotywuje cię do działania. Ty zaś nie musisz nawet wychodzić z domu. Wystarczą karimata, smartfon oraz odrobina zaangażowania. Aplikacja wyznaczy ilość serii brzuszków oraz obliczy efekty twojej pracy. 
Nazwy aplikacji: Perfect Ab Workouts, Panie Trening Brzucha, Ćwiczenia na mięśnie brzucha. 

3. Z trenerem osobistym

Wiele kobiet chciałoby mieć osobistego trenera, który zaplanowałby odpowiednią dietę, ułożył zestaw ćwiczeń i dopilnował, by przyniosły pożądany efekt. Nie każda z nas ma jednak czas i pieniądze na osobistego trenera oraz wyjście na siłownię. Z pomocą przychodzą mobilne aplikacje. To dzięki nim możesz ćwiczyć nie wychodząc z domu i nie wydając żadnych pieniędzy. Prosty interfejs aplikacji, czasomierz oraz wideo ułatwią naśladowanie ćwiczeń pokazywanych przez instruktora. Twój wirtualny trener opracuje nie tylko plan aktywności fizycznej. Ustali też menu, które pomoże w zgubieniu zbędnych kilogramów.
Nazwy aplikacji: Cardio Trainer – super ciało, Ladies’ Home Workout, Codzienne ćwiczenia. 

4. Dla kochających fitness

Jeśli uwielbiasz fitness, to właśnie te aplikacje są dla ciebie stworzone. Dlaczego? Zawierają setki różnych ćwiczeń, które odpowiednio wpłyną na poszczególne partie twojego ciała. Możesz sama stworzyć swój indywidualny plan, albo skorzystać z pomocy wirtualnego trenera, który dodatkowo zmotywuje cię do dalszej pracy. Aplikacje pokazują też liczbę kalorii, ilość tłuszczu, białka, węglowodanów i błonnika w poszczególnych produktach.
Nazwa aplikacji: Aerobiczna szóstka Weidera A6W, Virtuagym Fitness Home & Gym, MyFitnessPal.  

5. Gdy uwielbiasz jogę

Aplikacje dla miłośników jogi zadziwiają ilością materiałów treningowych. Oprócz treści wideo z ćwiczeniami apka bogata jest w wiele ścieżek muzycznych, które umilą ci sportowe zmagania. Formę i długość treningu oraz jego intensywność możesz ustalić sama, albo skorzystać z gotowych materiałów.
Nazwa aplikacji: Daily Yoga, Standing Yoga. 
fot. serwis prasowy Samsung
Jeśli dbasz o zdrowie i figurę, albo po prostu chcesz utrzymać wakacyjną kondycję, wypróbuj aplikacje sportowe dostępne na telefon. Już teraz możesz z nich korzystać bez obaw o pamięć smartfona. Samsung Galaxy S6 posiada aż 3 MB pamięci RAM oraz ośmiordzeniowy procesor. Dodatkowo nowoczesny wyświetlacz sprawi, że jakość oglądanych filmów, prezentujących ćwiczenia, będzie zawsze na najwyższym poziomie. Sama sprawdź, jakie to proste.