Jak mądrze wykorzystać czas spędzony w domu, żeby nie stracić formy? 5 rad Qczaja!

Qczaj fot. materiały prasowe
Daniel Józek Qczaj wie, jak zadbać o piękną sylwetkę! Zobacz jego 5 podpowiedzi, co robić, by praca nad ciałem nie tylko dała świetne wyniki, ale też była prawdziwą przyjemnością!
27.03.2020 10:24
Qczaj fot. materiały prasowe

Marzysz o płaskim brzuchu i braku zbędnych kilogramów? Rozwiązanie jest prostsze niż myślisz, a efekt – gwarantowany. Qczaj zdradza, co zrobić, aby twój trening stał się przyjemnością, a nie męczącym elementem dnia „do zaliczenia”.

Po pierwsze: Zacznij

I to – jak podkreśla Qczaj – „tu i teraz, nie zaraz”. To wg trenera jedyny sposób, żeby sylwetka wyglądała dobrze.

Po drugie: Stawiaj małe kroki

Zdaniem Qczaja, nie ma sensu rzucać się od razu na głęboką wodę i próbować wykonywać takie treningi, jakie robią zaawansowane osoby.

Ćwiczyć i nie zniechęcać się tym, że np. nie masz kondycji, pocisz się i leje się z ciebie. Z każdego się leje! Choć faktycznie osoby, które zaczynają ćwiczyć często odczuwają z tego powodu dyskomfort. Polecam w takiej sytuacji to, czego sam używam i co jest niezastąpione jeśli chodzi o moje sportowe ubrania. Zdaje egzamin na każdym treningu, czyli Lenor Unstoppables. To perełki, które sprawiają, że ubranie sportowe pachnie nie tylko w szafie, ale też na treningu, podczas ćwiczeń. I to jest super – że nawet jak się pocisz, to nie śmierdzisz, ale twoje ubranie mega pachnie. Co więcej, kapsułki uratowały mi już niejedno ubranie rzucone po treningu w kąt! – mówi Qczaj.

Po trzecie: Ćwicz regularnie

Bardzo często zdarza nam się koncentrować wokół wymówek, a nie wokół ćwiczeń. Nawet, jeśli rzeczywiście mamy wielką chęć coś zmienić. Qczaj podkreśla, że kiedy na chęciach się kończy i nie dbamy o regularność, to niestety nic fajnego się nie wydarzy. „Nawet czasami poćwicz mniej – jeśli nie jesteś w stanie z jakiegoś powodu zrobić całego treningu – staraj się jednak zadbać o tę regularność” – dodaje.

Po czwarte: Przykładaj się do techniki ćwiczeń

I skupiaj się na tym, żeby te ćwiczenia były dobrze wykonane. – Tłumaczy Qczaj.

Wtedy faktycznie efekty są widoczne, a co za tym idzie, cieszymy się z tego i chce nam się ćwiczyć więcej. I tu wracam do punktu 2, czyli metody małych kroków: z cieszenia się z tego, co się robi i skupiania się na tym, żeby to robić to jak najlepiej!– dodaje trener.

Po piąte: Uważaj na to, co jesz

Nie tylko na porcje, ale i na zawartość. Jak tłumaczy trener: „Faktycznie, jeśli chcemy zrobić fajną sylwetkę, to warto ograniczyć przede wszystkim tłuszcze i cukry. Zróbmy wszystko – żeby pojawiały się na talerzu rzadziej niż dotychczas”.

Komfort przede wszystkim!

Nie metka stroju sportowego gwarantuje komfort podczas ćwiczeń, ale jego jakość. I nie chodzi tu tylko o dobre tkaniny i wykonanie. Świeżość i przyjemny zapach nie tylko nie zniechęcą do dalszych ćwiczeń, wręcz przeciwnie. Nic nie będzie zrażać przed walką z samą sobą!

 

Warto sięgnąć po Perełki Lenor Unstoppables SPORT, które dzięki specjalnej technologii Odor-Shield neutralizują zapach potu z ubrań. Można się cieszyć wyjątkową świeżością nawet podczas treningu. W Perełkach Lenor Unstoppables spokojnie możesz prać odzież z membraną, nie martwiąc się o uszkodzenia. I co najlepsze – sama możesz zdecydować o intensywności zapachu. W zależności od tego, ile perełek wsypiesz na dno bębna, ubrania będą pachnieć mocniej lub słabiej.

To co, gotowa na pierwszy trening?

Materiał powstał z udziałem marki Lenor

Redakcja poleca

REKLAMA