Biustonosz sportowy a wielkość biustu

biustonosz, biustonosz sportowy, biustonosz do biegania, biustonosz do ćwiczeń fot. Fotolia
Wiele kobiet uprawiających sport zapomina o odpowiednim biustonoszu. Konsekwencją tego jest rozciągnięta skóra i piersi. Warto więc zainwestować w dobry biustonosz sportowy. Sprawdźmy, jaki rodzaj będzie najlepszy dla kobiet z poszczególnymi wielkościami miseczek.
/ 03.04.2019 12:11
biustonosz, biustonosz sportowy, biustonosz do biegania, biustonosz do ćwiczeń fot. Fotolia

Moda z całą swoją mocą zawładnęła również kolekcjami bielizny sportowej. I bardzo dobrze, każda z nas chce wyglądać i czuć się atrakcyjnie też w czasie ćwiczeń i uprawiania sportu. Na rynku znajdziemy ogromny wybór biustonoszy sportowych w coraz ciekawszych kolorach, wzorach, fasonach. Wybierając biustonosz sportowy, zwróćmy uwagę przede wszystkim na fason. Istnieją trzy rodzaje staników przeznaczonych do różnych typów biustów: kompresyjne (compression bra), z dzielonymi miseczkami (encapsulated compression bra) oraz z oddzielnymi miseczkami i regulacją (adjustable encapsulated compression bra).

Biustonosz kompresyjny dla małych piersi

Obecnie najpopularniejszy model przeznaczony jest dla kobiet z miseczką A i B. Biustonosz ten minimalizuje ruch piersi poprzez ich dociśnięcie do siebie i klatki piersiowej. Zwykle tego typu biustonosz nie posiada regulacji. W salonach znajdziemy również biustonosze ozdobne - nie tylko są więc funkcjonalne, ale i piękne.

Biustonosz z dzielonymi miseczkami dla średnich piersi

Jak sama nazwa wskazuje, tego typu biustonosz oddziela piersi od siebie i każdą z osobna dociska do ciała. Zapewnia tym samym większą stabilizację oraz naturalne ułożenie piersi, dlatego też jest polecany posiadaczkom miseczki B i C lub osobom uprawiającym intensywną aktywność sportową.
 

Biustonosz z oddzielnymi miseczkami i regulacją dla dużych piersi

Ten typ biustonosza przeznaczony jest dla pań z obfitym biustem (D). Posiada oddzielne miseczki, regulowaną taśmę pod biustem, regulowane, szerokie i nieelastyczne ramiączka oraz mocne zapięcia. Zapewnia największą stabilność oraz unieruchomienie piersi.

 Sportowy biustonosz na małego, średniego i dużego biustu, fot. Decathlon

Jak prawidłowo zmierzyć rozmiar biustu?

Aby odpowiednio określić rozmiar biustonosza, musimy dokonać dwóch pomiarów. Najpierw, dość luźno, mierzymy obwód biustu w najszerszym jego miejscu. Następnie dokonujemy pomiaru pod biustem – w tym przypadku ciasno, gdyż pas biustonosza sportowego musi przylegać ściślej niż w przypadku klasycznego stanika. Pamiętaj, że mierząc obwód klatki należy zaokrąglić wynik co 5 cm, np. jeżeli pod biustem masz 78 cm, twój obwód to 75. Wielkość miseczki mierzymy, odejmując obwód klatki piersiowej od obwodu biustu. Powstała w ten sposób różnica definiuje wielkość miseczki (tabela poniżej). Wybierając biustonosz sportowy w sklepie online Decathlon na www.decathlon.pl, przy każdym modelu znajdziesz kalkulator, który po wpisaniu wymiarów automatycznie wyliczy idealny rozmiar biustonosza dla ciebie.
 


 

Redakcja poleca

REKLAMA