POLECAMY

Zwichnięte kolano

napisał/a: rafalr10, 2007-11-29 19:13
Witam! Wszystko zaczęło się kiedy wysiadałam z busa w pewnym momencie (musiałem źle stanąć co prawda lekko zeskoczyłam z wysokiego schodu busu) To było pierwszy raz,poczułam ból w okolicy kolana (rzepka).Nie dałam rady stanąc na nodze przez pewien czas. Normalnie chodzic mogę ale gdy już by sie zdarzył jakis gwałtowny bieg to cos jakby mi przeskakuje byc może to być woda w kolanie? Ja tego poprostu nie wiem.Ten problem mam juz jakies 2 chyba nawet 3 lata. Próbowałem wszystkirgo porad znachorow lekarza przeswietlenie wykazało ze wszystko jest ok! Maści to chyba jusz wszystkie wypróbowałam. Nie dam rady biegac, a nie daj Boże gwałtownie niefortunnie skrecic noga. Bardzo bym prosiła o pomoc i jakies sensowne rady

[ Dodano: 2007-11-29, 19:20 ]
Bardzo bym prosiła o jakies porady no sama nie wiem.
napisał/a: Ania_204, 2007-11-29 20:54
Witam serdecznie.
W jakim pani jest wieku?
Ten uraz co pani opisuje wygląda na skrętny niż na zwichnięty.
Może warto spróbować fizykoterapii? Lekarz rodzinny może zlecić, (np. magnetoterapia, ultradzwięki, krioterapia). Można robić okłady z lodu jeśli bedzie kolano bolało.
Czy jest pani pod opieką ortopedy? Warto skorzystać z dobrego fachowca.
Pozdrawiam. Życzę zdrowia.
napisał/a: rafalr10, 2007-11-30 20:43
Mam 44 lata. Nie jestem pod opieka, żadnego ortopedy. Chodzić normalnie mogę,tylko jesli by przyszło biegnąc to tak jak by no nie wiem ja to opisać przeskoczyło cos. Może jakais sposób. Jakieś specjalne maści cos do tego mogłaby mi pani zaproponować. Prosze o Odpowiedź.
napisał/a: Ania_204, 2007-11-30 20:53
Witam serdecznie.
Maści działają przeciwbólowo, ale może je pan stosować, np. Traumal S.
A jeśli chodzi o przeskakiwanie to polecam preparaty na bazie glukozaminy, typu Artresan, Felxodon Complex, Bio glukozamina itp.
Można też korzystać z fizjoterapii. Skierowanie może wypisać lekarz rodzinny.
Jest to wiek,gdzie może rozwijać sie proces zwyrodnieniowy i proces destrukcji chrząstki stawowej, stąd to przeskakiwanie.
Pozdrawiam. Życzę zdrowia.
napisał/a: yzerman, 2007-12-08 21:41
Tutaj żadne maści nie pomogą. Trzeba zrobic altroskopię kolana. Takie półśrodki jak leczenie zimnem czy inne ściemnianie nie pomoże jak jest tkanka uszkodzona. Jeżeli kolano przeskakuje to znaczy że mogą to byc uszkodzone więzadła. Ja lekarzem nie jestem ale trochę po szpitalach niestety pojeździłem z powodu kolan i wiem że jeśli ból nie przechodzi to trzeba otworzyc kolano bo na prześwietleniu widac tylko tk. kostną. Dopóki Pani będzie sie w stanie poruszac to oni nie ruszą palcem. Ich trzeba zmotywowac bo inaczej dalej będzie się Pani męczyc.
napisał/a: Ania_204, 2007-12-09 09:29
Witam ponownie.
Niestety nie mogę zgodzić sie z YZERMAN'em. Niestety konieczna jest porada ortopedy. Diagnozę trudno stawiać przez internet, ale artroskopia nie jest na razie wskazana. Trzeba próbować leczenia zachowawczego. Ja zalecam fizjoterapię i ćwiczenia wzmacniające mięśnień czworogłowy uda. Po co od razu ingerować w staw?! Jeszcze to bedzie można wykonać w przyszłości, jeśli leczenie zachowowcze nic nie da.
Pozdrawiam. Życzę zdrówka.
napisał/a: NimfaBlotna, 2007-12-09 11:55
tez sie zgadzam z Ania. Wazna jest dobra diagnoza, ktora ortopeda moze postawic po badaniu klinicznym, albo skierowac na dodatkowe nieinwazyjne badania jak np USG w razie niejasnosci. Artroskopia powinna byc zrobiona w ostatecznosci - zawsze wiaze sie z nia ryzyko, jak z kazda inna operacja