POLECAMY

zanik miesiaczki..

napisał/a: anusiak13 , 2008-10-11 01:24
mam 21lat..wykryto u mnie kilka lat temu znacznie podniesiony poziom prolaktyny.nogdy nie mialam regularnej miesiaczki.wiele razy bralam tabletki na wywolanie.zdarza sie ze nie mam miesiaczki nawet pol roku:/ bardzo prosze o pomoc-badania jakich hormonow powinnam zrobic?
napisał/a: KATERINA , 2008-10-11 23:06
anusiak13 napisal(a):mam 21lat..wykryto u mnie kilka lat temu znacznie podniesiony poziom prolaktyny.nogdy nie mialam regularnej miesiaczki.wiele razy bralam tabletki na wywolanie.zdarza sie ze nie mam miesiaczki nawet pol roku:/ bardzo prosze o pomoc-badania jakich hormonow powinnam zrobic?Witam!!!
Ale chyba leczono Pani ten znacznie podniesiony poziom prl=prolaktyna?
Zwłaszcza jak ma pani takie a nie inne problemy?!
Trzeba iść zarówno do ginekologa jak i endokrynologa i dziwię się że dysponując netem etc tak późno się Pani za to bierze!!
Trzeba na własną rękę{każde prywatne lab w Pani mieście} lub po skierowanie na badania hormonów do endo lub gina chyba że znajdzie się osoba łącząca w jednym ręku specjalizacje-gin -endo.
Trzeba zrobic badania
TSH,powtórzyć prl
ogólną morfologię,usg tarczycy i przeciwciała tarczycowe TG i TPO

u gina trzeba zrobić badania hormonalne które zaleci {odp dzień cyklu }
dwa usg transwaginalne co by wyeliminować PCO
warto też zrobić sobie cytologię
jak lekarz da skierowanie albo chodzi Pani na własną rękę prywatnie usg piersi
Trzeba iśc przede wszystkim do db endo ze swojego miasta a jak nie szukać dalej ,bez badań i db prowadzącego kiepska sprawa.