POLECAMY

Zaczerwienienie, powiększenie żołędzia

napisał/a: minallo , 2013-01-29 00:13
Witam,

Mam 20 lat. Mam zaczerwienienie na skórze żołędzia. Skóra wygląda, jakby była pomarszczona i się łuszczy. Nie swędzi mnie ani nie piecze. Jeszcze obwódka na żołędziu (rowek zażołędzny) jest jakby koloru fioletowego. Podczas wzwodu, pod skórą żołędzia widoczne są małe kropeczki.

Podczas oddania moczu, wycieka mi kilka kropelek moczu. Jak nie umyję po załatwianiu, to dochodzi do tego brzydki zapach. Ujście zewnętrzne cewki moczowej nie za ciekawie wygląda. Jest ono również zaczerwienione i podrażnione.

Trzy tygodnie temu podczas spania miałem wyciek. Do tej pory zdarzyło mi się to dwa razy.

Ciężko mi powiedzieć, jaka może być tego przyczyna. Zawsze utrzymuję higienę. Nie jest to przyczyną odbycia stosunku płciowego (nie uprawiałem od roku). Myślę, że nabawiłem się zaczerwienienia na żołędziu przez podrażnione ujście zewnętrzne cewki moczowej.

A jeszcze niedawno zauważyłem, że podczas wzwodu żołądź robi się powiększona. Czy może mieć coś wspólnego z dopływem krwi? Nigdy nie miałem tak powiększonego żołędzia. Nie mam stulejki, mogę spokojnie ściągnąć napletek.

Na początku lekarz rodzinny przepisał mi maść "Triderm". Smarowałem tylko przez 5 dni. Zrezygnowałem z tej maści, bo zamiast poprawić, to się pogarszało. Skóra na żołędziu robiła się bardziej zaczerwieniona. Następnie lekarz napisał mi skierowanie do urologa. Mam umówioną wizytę dopiero w marcu.

Dodam, że wyniki ogólne moczu mam bardzo dobre.


Co o tym sądzicie? Chciałbym poznać wasze zdanie.
napisał/a: ratownik_0395 , 2013-01-29 18:54
Witam.
Czy był robiony wymaz z cewki moczowej i posiew moczu ? W badani ogólnym może być wszystko dobrze, a w posiewie może być "coś". Trzeba to sprawdzić i leczyć ewentualnie. Możesz smarować żołądź maść Clotrimazolum - do kupienia w aptece bez recepty. Pozdrawiam
napisał/a: minallo , 2013-01-29 23:29
Dziękuję za odpowiedź.

Jeszcze nie miałem robionego wymazu z cewki moczowej i posiewu moczu. Chyba to urolog musi to zlecić. Mam umówioną wizytę dopiero w marcu.

Czy maść Clotrimazolum na pewno mi pomoże? Wspomniałem w poście, że stosowałem maść Triderm, która mi zaszkodziła. Może dlatego, że jest sterydowa.
napisał/a: ratownik_0395 , 2013-01-30 14:52
Posiew moczu z pewnością może zlecić lekarz rodzinny, co do wymazu z cewki nie jestem pewien - zapytaj lekarza rodzinnego jak będziesz miał wizytę u niego.
Clotrimazolum jeste wskazany w grzybicy m.in. napletka czy żołędzi, więc warto spróbować. Jeśli nie będziesz czuł poprawy lub pogorszenie wtedy trzeba będzie odstawić, ale od czegoś przecież trzeba zacząć - myslę, że warto spróbować, maść jest tania, więc tym bardziej warto zobaczyć efekt. Pozdrawiam