POLECAMY

Usuwanie blizny po zabiegu kardiochirurgicznym, zdjecia

napisał/a: customary, 2007-04-15 11:02
Witam,
Mam 17 lat. W lipcu roku 2006 miałam operację kardiochirurgiczną, po której została mi szpecąca blizna. Smarowałam ją początkowo cepanem, później zaś (do dziś dnia) maścią CONTRATUBEX. Niestety górna część blizny nawet nie blednie. Jestem zdecydowana na zabieg, który mógł by zmniejszyć, a najlepiej usunąć w pełni to znamię. Koszty nie grają w tej chwili roli. Jezeli mają państwo jakieś informacje na ten temat, prosze o odpowiedź, bądź kontakt. Bardzo mile widziane są wypowiedzi lekarzy na ten temat.
Ponizej znajduja sie linki do zdjec blizny. Ma ona długość 15 cm (grubość od 7mm - 3mm) + dwie mniejsze blizny po drenach o średnicy ok.5 mm. Bardzo prosze o odpowiedzie, z góry serdecznie dziekuję.

http://www.remestwist.webpark.pl/blizna1.jpg
http://www.remestwist.webpark.pl/blizna2.jpg
http://www.remestwist.webpark.pl/blizna3.jpg

http://www.remestwist.webpark.pl/bliznypodrenach.jpg
http://www.remestwist.webpark.pl/dolnac ... ydreny.jpg
http://www.remestwist.webpark.pl/gornaczescblizny.jpg
napisał/a: CrashTest, 2007-06-13 21:11
Nie zrozum mnie źle, ale masz naprawdę śliczną bliznę. Na serio. Cepan nie pomaga? A opalasz się? Skontaktuj się z dermatologiem. Ale jeżeli naprawdę chcesz usuwać tę bliznę zgłoś się do szpitala na oddział chirurgii plastycznej. Nie wiem skąd jesteś, nie wiem czy w Twojej okolicy są takie oddziały. W każdym razie taka (nie)przyjemność idzie z NFZ'u.
Ja byłem w tym przybytku:
http://www.sniadecja.pl/index.php?optio ... &Itemid=18
Blizn sobie nie usuwałem, ale inni tak, i to masowo :)
napisał/a: customary, 2007-06-30 00:41
Dziękuję ślicznie za odpowiedź i radę... Blizna tak bardzo by mi nie przeszkadzała, gdyby nie to, że górna jej część jest zaczerwieniona stale. Narazie jeszcze sie nie opalałam. Dziękuje jeszcze raz;)
napisał/a: CrashTest, 2007-07-08 11:00
Alantan Plus.
Zapomniałem, że moja blizna na ramieniu, miała cuś podobnego. I Alantan Plus, w maści, bądź w kremie, pomaga. Działa powoli, ale pomaga.