POLECAMY

Uczulenie zewnętrzne ?

napisał/a: JanuszEs , 2012-10-30 19:57
Witam. Mam pewien problem ze skórą już od trzech miesięcy. Leczę się u dermatologa. Pierwsze objawy były jak ospa, na całym ciele. Okazało się, że jest to uczulenie. Pani doktor, że jest to uczulenie zewnętrzne, przepisano mi leki do smarowania, takie jak : contrahist, vivacor, elosone, argosulfan, avilin. Oraz do smarowania robione lekarstwo, które było robione o zapachu mięty, wysuszało skórę. Pomogło na tydzień. Wczoraj żona popsikała mi to Avilin'em. Dzisiaj zauważyłem o wiele gorsze plamy na ciele. Nie wiem już co mam robić. Badania mam wszystkie w normie oprócz prób wątrobowych, lekko podniesione.

Zdjęcia z dzisiaj :
http://pics.tinypic.pl/i/00207/gslavhu2hzra.jpg
http://pics.tinypic.pl/i/00207/7jbdd87ced5t.jpg
http://pics.tinypic.pl/i/00207/3e5bxlzpzsw5.jpg
http://pics.tinypic.pl/i/00207/ssp770q51jt5.jpg
napisał/a: falco , 2012-10-30 23:45
Zacznijmy od kwestii że typowo przeciw alergią w tym zestawie leków działają głównie contrahist i elosone, Avilin działa regenerująco, pielęgnacyjne, Argosulfan p/bakteryjnie a vivacor jest lekiem bardziej nasercowym ale to nie istotne. Na podstawie zdjęć nie jestem w stanie określić na co jest Pan uczulony. Przede wszystkim trzeba by znaleźć przyczynę uczulenia. Dlatego proszę się zastanowić czy:
- ostatnio zaczął Pan stosować nowe leki, preparaty witaminowe, zioła, suplementy
- spożywał Pan jakieś nowe pokarmy lub jakieś pokarmy nasilają pokrzywkę
- ma Pan ostatnio kontakt z jakimiś zwierzętami
- a może styka się Pan z jakimiś nowymi substancjami chemicznymi - zmiana proszku do prania, nowe kosmetyki
- istnieje związek miedzy objawami a potencjalnymi czynnikami fizycznymi (zimno ciepło) czy stresem
W skrócie trzeba zidentyfikować alergen czyli substancję wywołującą uczulenie. I wtedy problem zostanie zniwelowany (łatwiej powiedzieć trudniej zrobić).
Jeśli potrzebuje Pan bieżącej pomocy a nie ma możliwości kontaktu z lekarzem to można zastosować cetyryzynę bez recepty czyli Zyrtec tabl czy Allertec tabl. (leki z tej grupy podobnie jak contrahist można też łykać zapobiegawczo), zewnętrznie krem hydrocortyzon 0,5% dostępny bez recepty no i nie drapać bo wygląda że są już tzw. przeczosy czyli drobne rany które często prowadzą do nadkażenia bakteryjnego. Ale i tak nie uniknie Pan chyba kolejnego kontaktu z lekarzem, który już o tym wszystkim pewnie mówił.
napisał/a: resnick , 2012-10-31 09:25
a nie byleś czasem chory i nie brałes gripexu? Kiedyś w Egipcie mnie dopalo przeziebienie i bralem gripex. Zaczęło mi coś takiego wyskakiwać na twarzy i szyi...Jak wróciłem to sprawdziłem w internecie, że nie tylko mi się to stało po tym "lekarstwie"
MGajewska
napisał/a: MGajewska , 2012-12-14 15:31
Witam,
zalecam wizytę u alergologa. Widzę potrzebę wykonania diagnostyki, to jest wykonania testów punktowych z alergenami wziewnymi lub testów płatkowych na alergeny chemiczne, które wykażą  czy i na co jest Pan uczulony.

Pozdrawiam, dr nauk med. Marzena Gajewska.
------------------
Członkini Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie z ukończoną specjalizacją II stopnia z zakresu chorób wewnętrznych oraz alergologii. Doświadczenie zawodowe zdobyte m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie na oddziale alergologii oraz jako asystentka na Akademii Medycznej w Lublinie.