POLECAMY

synek połknął metalową kuleczkę

napisał/a: hana3 , 2007-10-06 20:21
Witam mój synek połknął metalową kuleczkę ok.1cm średnicy ...szpitalu nr 1 najpierw zrobiono zdjęcie rentgenowskie potem pani chirurg powiedziała że poczekać 6 dni i zobaczymy jak nie wydali to się zgłosić , potem jeszcze zrobiła USG ( niewiele było widać bo prawdopodobnie nałykał się powietrza płacząc ). Na zdjęciu wyraźnie było widać kuleczkę w żołądku i doszła do wniosku że można by ją wyciągnąć. Więc udaliśmy się do szpitala nr. 3 tam na Izbie skonsultowano się z lekarzem i p. doktor lub pani doktor stwierdziła że zatrzymają go i zrobią mu gastroskopie ... ale okazało się że robi to się z całkowitym znieczuleniem i trzeba by odczekać z 6 godz. ( myślę że po 6 godz + 2godz. po zdarzeniu i tak by nie było tej kuleczki w żołądku może się mylę nie wiem ) po krótkiej konsultacji z p. doktor na izbie zdecydowaliśmy sie zabrać dziecko do domu. I nie wiem czy dobrze zrobiłam ile odczekać nim się ponownie zgłoszę do szpitala.

Pozdrowienia...
napisał/a: Peter , 2007-10-06 20:50
Uważam, że poczekać. To okrągły przedmiot, faktycznie powiniem się wydalić w ciągu 4-6 dni. Sam, jako dziecko taki przedmiot połknąłem i gładko wyszedł...
Ale każdą kupkę trzeba sprawdzać i gdyby do tego czasu nie wyszło lub dziecko zaczęło się skarżyć na bóle brzucha, niezwłocznie do lekarza.
napisał/a: jakoo , 2007-10-08 12:49
Poczekać, niech robi kupe do nocnica a rodzice niech sprawdzają.