POLECAMY

podpuchnięte oczy

napisał/a: zlomiarz82 , 2011-11-26 09:43
witam mam pytanie, niedawno okazało się że mam anemię, nie wiem skąd ale nie ważne. od niedawna mam też podpuchnięte oczy, czy to ma związek czy szukać przyczyny gdzie indziej? a na marginesie-pewnie nie powinnam teraz oddawać krwi?
napisał/a: opilek , 2011-11-26 10:02
Anemia sama w sobie nie wywołuje opuchlizny w żadnym miejscu, nie w tym leży zatem przyczyna.
Co do pobierania krwi to nie pobiera się jej od osób z anemią. Diagnostyką przyczyn anemii powinien zająć się lekarz rodzinny.
napisał/a: zlomiarz82 , 2011-11-26 10:09
lekarz mi przepisał żelazo, co do oddawania krwi- to nie wyszła mi duża anemia bo dolna norma jest 6,82 a ja mam 6,8 więc przy żelazie szybko się podniesie. wiem że sama anemia nie wywołuje opuchlizny ale tak myślę że może lekkie niedotlenienie organizmu? bo anemia powoduje zubożenie w tlen
napisał/a: opilek , 2011-11-26 11:16
Ciężko tutaj mówić o anemii w ogóle ale kobiecie żelazo zawsze się przyda. Przy takich wartościach nie powinnaś mieć żadnych dolegliwości, a już na pewno Twoje tkanki nie są niedotlenione. Poza tym kiedy zaobserwowałaś tę opuchliznę i czy są jakieś pory dnia czy cokolwiek skojarzonego z jej występowaniem??
napisał/a: zlomiarz82 , 2011-11-26 11:36
no właśnie ciężko mówić o anemii bo ledwo co spadło poniżej normy ale ja się tak źle czułam że masakra. dlatego zrobiłam morfologię i wyszło, byłam bardzo senna, zmęczona, każdy ruch nogą czy ręką mnie bolał. biorę żelazo 2 dni i już jest lepiej, duzo lepiej, oczy mam podpuchnięte cały dzień, tak już ze 2-3 tygodnie. czy badanie moczu może wykazać jakieś nieprawidłowości z nerkami na przykład? może jakieś leki są albo zioła na lepszą przemianę wody w organiźmie? piję dużo herbaty zielonej i myślę że ona powinna filtrować nerki ale nie wiem. dziś mam bardziej podpuchnięte oczy niż np wczoraj bo wczoraj jadłam surówke z serem takim słonym, zawsze po niej mam wrażenie opuchniecia, sól pewnie nie służy a z drugiej strony lekarz kazał mi uzywać soli bo mam niskie ciśnienie a po kawie źle się czuję.......
napisał/a: opilek , 2011-11-26 12:35
Badanie moczu jest badaniem podstawowym jeśli chodzi o wykrywanie nieprawidłowości układu moczowego i od niego z pewnością zawsze należy zaczynać. Jeśli nie robiła Pani dawno tego badania może rzeczywiście warto je zrobić w ramach kontroli. Proszę jednak zastanowić się czy nie zmieniła Pani jakiegoś kosmetyku na nowy na który może Pani reagować alergicznie, czy nie nadwyręża Pani wzroku ostatnio, nie czuje swędzenia w oczach??
Poza tym czy opuchlizna występuje również gdzie indziej kostki, ręce?? i czy mija w ciągu dnia tzn jest rano (po przebudzeniu) a w południe znika.
Nie ma co od razu dawać leków na odwodnieniee, pijesz herbatę, która działa moczopędnie i to powinno wystarczyć na tym etapie.
Co do żelaza to każdy reaguje inaczej i może już takie wartości hemoglobiny wywołują u Ciebie dolegliwości, ciężko powiedzieć najważniejsze że żelazo pomaga.
napisał/a: zlomiarz82 , 2011-11-26 15:19
a jak badania moczu wyjdą dobre to gdzie szukać przyczyny? może to zła gospodarka hormonalna ale ginekologa nie dawno pytałam o badania to powiedział że robi się tylko jak ktoś się o dziecko stara bo są drogie......... jakie ewentualnie inne badania mozna wykonać/
napisał/a: opilek , 2011-11-27 06:46
Nie odpowiedziałaś na moje pytania.
Tak naprawdę najpierw wykonaj podstawowe badania i wtedy można się zastanawiać nad ich rozszerzeniem. (Czy chorujesz na coś jeszcze o czym nie napisałaś, jakieś schorzenia ginekologiczne itd)
Jeśli obrzęk jest znaczący nie zastanawiaj się tylko idź najpierw do lekarza rodzinnego, który będzie mógł Ciebie zbadać, a później ewentualnie do specjalisty.
napisał/a: zlomiarz82 , 2011-11-27 17:33
nie mam żadnych chorób ginekologicznych, ostatnio zaczęłam używać kremu na naczynka ale 2 dni go nie uzywam a opuchlizna oczu jest, a może mieć to związek z chorymi uszami? tydzień temu byłam u laryngologa i przepisał mi nimesyl i triderm bo nie widział zaczerwienienia w uszach a bolały mnie, teraz zaczęły mnie strasznie swędzieć w środku, muszę iść ale najpierw muszę się zapisać do laryngologa znowu, może to to?.....
napisał/a: opilek , 2011-11-27 20:17
Leki, które otrzymałaś są raczej leczeniem objawowym a nie przyczynowym, co nie zmienia faktu że musisz je brać zgodnie z zaleceniami lekarza. Tak jak powiedziałem przyczyn opuchniętych oczu może być wiele i niekoniecznie trzeba zaraz przewidywać najgorsze scenariusze. Ja nie znam choroby uszu powodującej opuchliznę oczu. Powiedz czy ktoś z rodziny widzi tę opuchliznę, czy ty ją jedynie czujesz??
napisał/a: zlomiarz82 , 2011-11-27 20:34
nikt mi nie mówił że widzi, jak mężowi powiedziałam to zauważył wczoraj ale dziś mówi że nie widzi, a ja czuję, mniej niż wczoraj ale widzę.
napisał/a: opilek , 2011-11-27 21:12
W tej sytuacji mogę Pani poradzić żeby Pani odwiedziła lekarz rodzinnego jeśli objawy będą się w dalszym ciągu utrzymywać lub nasilą się. Nie pisze Pani o obrzękach w innych miejscach dlatego wykluczyłbym jakieś ostrzejsze stany (poza tym jak Pani pisała trwa to już 3 tygodnie). Może jest to reakcja alergiczna na krem (dwa dni mogły nie wystarczyć do całkowitego zniknięcia objawów), może jakiś stan zapalny, naprawdę ciężko jest mi zgadywać. Niekiedy kobiety skarżą się na zatrzymywanie wody przed miesiączką ale rozumiem że raczej do tej pory zauważyłaby Pani że to jest związane z cyklem miesiecznym. CZasem obrzęki mogą występować w przebiegu niedoczynności tarczycy, stąd może warto przy jakiejś okazji zbadać TSH Poza tym niekiedy przejściowe obrzęki może powodować właśnie nimesil.